reklama

Na Clementisovej vybúrajú poškodené ihriská, nahradí ich trávnik

O zámere komplexnej rekonštrukcie a obnovy verejných priestranstiev vo vnútrobloku sídliska Družba na Clementisovej ulici 58-67 za Strediskom sociálnej starostilivosti za hovorí už niekoľko rokov.

Mesto tu plánuje vybudovať nové chodníky, lavičky, verejné osvetlenie, vysadiť stromy a záhony kvetov a zelene.

Hoci má projekt platné stavebné povolenie, mesto zatiaľ na realizáciu investície nanašlo peniaze.

Napriek tomu sa ľady aspoň o krok pohnú. V priebehu jarných mesiacov začne asanácia starých a poškodených ihrísk, asfaltových a ďalších plôch. Nahradí ich nový trávnik.

Využívame platnosť stavebného povolenia na projekt humanizácie vo vnútrobloku Clementisovej ulice a zrealizujeme asanáciu poškodených plôch. V súčasnosti možno hovoriť o predpríprave budúcej realizácie celkového projektu. Samotná realizácia komplexnej obnovy zatiaľ nemá stanovený termín ani vyčlenené prostriedky z mestského rozpočtu,“ priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušan Béreš.

Mesto nechá vybúrať veľké ihrisko (50×31 metrov) s poškodeným zvlneným asfaltom, dve zatrávnené antukové ihriská (každé s rozmermi 18×9 m), vrátane parkových obrubníkov s betónovým lôžkom a podkladných vrstiev. Z priestoru odstránia aj cvičnú tenisovú stenu.

Po ukončení búracích prác všetky dotknuté plochy zrekultivujú, doplnia vrstvou ornice a vysejú nový trávnik. Pribudnúť by malo už v tejto fáze aj niekoľko stromov.

Predmetom riešenia stavebných úprav verejného priestranstva je koncepčne prepracovaná lokalita s vytvorením oddychových plôch a zakomponovaním existujúcej funkčnej fontány, využitie a dotvorenie sadových úprav, výmena zastaralého verejného osvetlenia a doplnenie nového, rekonštrukcia existujúceho chodníka. Účelom stavebných úprav je vytvoriť komunikačné chodníky na frekventovaných prepojoch medzi bytovými domami a obchodným centrom, vytvoriť kultivované a upravené prostredie. Súčasťou úpravy verejného priestranstva je aj osadenie lavičiek,” uvádzal schválený projekt humanizácie priestorov na Clementisovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2014 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Clementisovej vybúrajú poškodené ihriská, nahradí ich trávnik”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.