reklama

Na Clementisovej vybúrajú poškodené ihriská, nahradí ich trávnik

O zámere komplexnej rekonštrukcie a obnovy verejných priestranstiev vo vnútrobloku sídliska Družba na Clementisovej ulici 58-67 za Strediskom sociálnej starostilivosti za hovorí už niekoľko rokov.

Mesto tu plánuje vybudovať nové chodníky, lavičky, verejné osvetlenie, vysadiť stromy a záhony kvetov a zelene.

Hoci má projekt platné stavebné povolenie, mesto zatiaľ na realizáciu investície nanašlo peniaze.

Napriek tomu sa ľady aspoň o krok pohnú. V priebehu jarných mesiacov začne asanácia starých a poškodených ihrísk, asfaltových a ďalších plôch. Nahradí ich nový trávnik.

Využívame platnosť stavebného povolenia na projekt humanizácie vo vnútrobloku Clementisovej ulice a zrealizujeme asanáciu poškodených plôch. V súčasnosti možno hovoriť o predpríprave budúcej realizácie celkového projektu. Samotná realizácia komplexnej obnovy zatiaľ nemá stanovený termín ani vyčlenené prostriedky z mestského rozpočtu,“ priblížil vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušan Béreš.

Mesto nechá vybúrať veľké ihrisko (50×31 metrov) s poškodeným zvlneným asfaltom, dve zatrávnené antukové ihriská (každé s rozmermi 18×9 m), vrátane parkových obrubníkov s betónovým lôžkom a podkladných vrstiev. Z priestoru odstránia aj cvičnú tenisovú stenu.

Po ukončení búracích prác všetky dotknuté plochy zrekultivujú, doplnia vrstvou ornice a vysejú nový trávnik. Pribudnúť by malo už v tejto fáze aj niekoľko stromov.

Predmetom riešenia stavebných úprav verejného priestranstva je koncepčne prepracovaná lokalita s vytvorením oddychových plôch a zakomponovaním existujúcej funkčnej fontány, využitie a dotvorenie sadových úprav, výmena zastaralého verejného osvetlenia a doplnenie nového, rekonštrukcia existujúceho chodníka. Účelom stavebných úprav je vytvoriť komunikačné chodníky na frekventovaných prepojoch medzi bytovými domami a obchodným centrom, vytvoriť kultivované a upravené prostredie. Súčasťou úpravy verejného priestranstva je aj osadenie lavičiek,” uvádzal schválený projekt humanizácie priestorov na Clementisovej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2014 10:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Clementisovej vybúrajú poškodené ihriská, nahradí ich trávnik”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.