reklama

Zničený umelý trávnik na Lokomotíve nahradí nový povrch s medzinárodným cerifikátom FIFA

Futbalové ihrisko s umelým trávnikom v areáli Lokomotívy čaká rekonštrukcia. Základom bude kompletná výmena umelého trávnika a inštalácia nového povrchu III. generácie.

Mesto Trnava vyhlásilo verejnú súťaž na zhotoviteľa výmeny pôvodného umelého športového povrchu na ploche futbalového ihriska v športovom areáli Lokomotíva.

Zámer počíta s celoplošnou výmenou pôvodného umelého trávnika, čiastočnou výmenou poškodených odvodňovacích žľabov a osadením nových futbalových brán pravidiel FIFA.

Nové ihrisko bude mať veľkosť hracej plochy 105×68 metrov a bude na ňom možné hrať aj majstrovské zápasy.

„Stávajúci umelý trávnik je značne zošľapaný, zastaraný typ vlákien trávnika je prakticky nemožné udržiavať v požadovanom technickom a bezpečnostnom stave. Pri údržbe je nemožné trávnik dosypať potrebným gumovým granulátom. Tento stav neumožňuje kvalitné a bezpečné užívanie futbalového ihriska ako celku,“ konštatuje sa v technickej správe projektovej dokumentácie.


Ihrisko s umelým trávnikom v areáli Lokomotívy

FOTO: Mesto Trnava

Na Lokomotíve bude položený umelý trávnik III. generácie z dvoch druhov vlákna zelenej farby a výškou 50-60 mm, s certifikátom FIFA QUALITY.

„Zložením vláknovej kompozície patrí tento typ umelého trávnika medzi najviac aplikované typy trávnikov III. generácie pre futbal. Vzhľadom k rovnakým abróznym koeficientom ako prírodná tráva zaručuje nezmenený herný komfort vo všetkých ročných obdobiach,“ uvádza sa v technickej správe.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu ihriska sú stanovené na základe projektovej dokumentácie na 400-tisíc eur s DPH. Konečnú cenu môžu znížiť ponuky predložené vo verejnom obstarávaní.

Uzávierka na predkladanie ponúk je stanovená na 26. mája 2021. Stavebné práce začnú až po zdarnom ukončení verejnej súťaže a podpise zmluvy so zhotoviteľom, trvať majú približne dva mesiace.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2021 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.