reklama

Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik

Stavebná firma začala s asanáciou dvoch zdevastovaných betónových detských ihrísk vo vnútrobloku na Hospodárskej ulici. Nevyužívané betónové plochy nahradí trávnik.

Celková rozloha nových trávnatých plôch bude 555 metrov štvorcových.

“Funkcia trávnatých plôch a stromov v mestách je významná a nezastupiteľná. Nová plocha trávnika, ktorá vznikne na Hospodárskej ulici, dokáže vyrobiť kyslík pre takmer deväťsto ľudí, absorbuje oxid uhličitý, zníži prašnosť, zachytí dažďovú vodu tam, kde spadne, zvýši vlhkosť vzduchu a pomôže aj v horúčavách. V porovnaní s betónovými plochami, ktoré sa cez deň prehrievajú a naakumulované teplo vyžarujú aj v noci, trávniky majú až o 8 stupňov Celzia menej ako okolitý vzduch a jeho teplotu znižujú,” vyratúva výhody premeny betónu na zelenú plochu mestská samospráva.

FOTO: Anna Tamajková / Mesto Trnava

Nové detské ihriská bude mesto Trnava situovať do priestorov, ktoré nie sú natoľko zaťažené hlukom z dopravy a emisiami výfukových plynov.

V návrhu budúcoročného rozpočtu mesta je na tieto účely zatiaľ 250 tisíc eur.

Ak poslanci návrh v tejto podobe schvália, mesto bude postupne budovať nové alebo obnovovať pôvodné detské ihriská v každej mestskej časti s dôrazom na to, aby spĺňali súčasné technické a bezpečnostné požiadavky.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2017 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

41 komentárov pre “Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik”

 1. 1
  skanzen says:

  Prečo ničíte ten skanzen KDH a Smeru ?
  Im to 25 rokov nevadilo a vy furt voľačo vŕtate a opravujete, prestaňte s tým.
  Náhodou si niekto bude myslieť, že sa to dá spraviť.

  • 1.1
   bezdomovec says:

   Keby račej pokosili tú 70 cm burinu po celej Trnave.

   • 1.1.1
    dovtedy says:

    Dovtedy kym budu predmetom verejneho zaujmu len hejterske komentare na minulost ci pritomnost bude Trnava mestom konfliktov, takou sa vdaka “politikom” formatu kosicov travy stala a zaroven takou sa stala vdaka “politikom”, ktori su z profesie politikmi, lebo sa narodili dnes 60 rocnym KDHkom. SMER-SD nekomentujem, pretoze epizoda jeho ludi za to nestoji. Peace. P.S. Cakam kedy na trnava-live zacnu disktutovat odbornici na nieco. Toto dlho, predlho nebude asi mozne. Vsetci uz ziju mimo nej, tak sa zda.

    • 1.1.1.1
     obcan says:

     Prosim ta,uz sa ukludnite s tym vasim slovickom hejt.Uz to normalne lezie na nervy.Niekto napise komentar a hned je z neho hejter,ktory len hejtuje.Zacnite konecne prijimat aj kritiku,potom vas mozno budu ludia aj respektovat.Inak budete ti hejteri prave vy.

     • 1.1.1.1.1
      hejter profesional says:

      Ano, mas pravdu obcas, vela ludi kritiku neprijima. Najhorsie ju prijimaju ludia s nedostatkom sebadovery. Napriklad ludi, ktori si svoju hodnotu vytvaraju o*ebavanim inych, ci ich ponizovanim. Ma to dokonca meno v modernej psychologii.

   • 1.1.2
    Parva Roma says:

    …a sací bager konečne použili…v Trnave to všade smrdí

    • 1.1.2.1
     SOS says:

     Ľuďom pracujúcim v poliklinike by mala byt poskytnutá kompenzácia za nepretržité dýchanie amoniakoveho zápachu .No asi tonieje take jednoduché , ako keď sa útočilo na bývalé vedenie . 3 roky po voľbách a zápach čoraz neznesitelnejsi

  • 1.2
   Mišurko says:

   Pán skanzen, neviem, kedy ste sa narodili, ale asi sa nepamätáte, ako vyzerala stará Trnava po páde komunizmu. Železiarstvo TGR bola budova bez okien, domčeky v malých uličkách staré a rozpadnuté. Námestie sv.Mikuláša s cestou a socha v strede obrastená zlatým dážďom a divými kríkmi.

   KDH bolo vo vedení majoritu času. OK, nerobilo sa tak, ako v Košiciach, ale Trnava bola dlhodobo najmenej zadĺženým krajským mestom. Košice nasledujúcu zimu po zvolení Schustera za prezidenta nemali na odhŕňanie snehu.

   V Trnave sa obnovili ulice Michalská, Jeruzalemská, Horné Bašty, nám.sv.Mikuláša, Haulíkova, Kapitulská. Vymenili sa lampy (za historické), vedenie sa zakopalo do zeme (bolo ťahané po stĺpoch) a v dvoch parčíkoch v centre sa vymenil aj mobiliár. Dotiahli sa investori, vymenil asfalt na Hospodárskej (tam to bol tankodrom) a Rybníkovej. Postavilo sa ihrisko pri zimáku, v promenáde (tam sa vymenili aj lampy). Zatlačilo sa a postavila sa aj ďalšia štvrtina plánovaného obchvatu mesta. Vymenili sa zastávky autobusov z bakelitových a plechových na presklenné a postavili sa prístrešky na autobusovej stanici. A mohol by som pokračovať.

   Všetko bez radikálneho zadĺženia, ako Košice za Schustera.

   • 1.2.1
    Ano suhlas says:

    Dobry prispevok , este netreba zabúdať na vybudovanie samosprávy úplne od základov a jej rozbeh , ako aj dotiahnutie významných medzinárodných investorov , čomu samospráva vytvorila náležite podmienky , preto si zvolili Trnavu ,po všetkých stránkach od vybavovania na ministerstvach , cez stavebné povolenia , prípravu pozemkov ,až po vlastnú realizáciu. To úž dnes sa berie ako nič , ale keď to funguje ľahko sa budujú cyklochodníkov a parky.

    • 1.2.1.1
     bezdomovec says:

     Skromne by som prispel Castilione,Zimák,Slávia tartan, dráha na inlain korčule,tribúna,Lokotka umelí trávnik,Zátvor,Fudbalový štadion tribúna,vyhrievaný trávnik,anfik,Hlavá ulica ,rekonštrukcia ľadovej plochy.Ospravedlňujem sa až som niečo zabudol nie je to úmysel.

     • 1.2.1.1.1
      Peugeot says:

      Bezdomovec klobúk dolu .Apropo to asi preto si druha najväčšia automobilka vybrala Trnavu z 24 miest 4 štátov Európy pre postavenie nového závodu , že sa tu nič nerobilo 20 rokov a smelo palce dole .

      • 1.2.1.1.1.1
       bezdomovec says:

       Niečo som predsa len zabudol 241 milionov śk alebo 8 milionov eur v rezervnom fonde.To je Halenárska,Śrobárová,cyklochodníky,vysadené stromčeky.Niekto z LT by to vedel lepšie dopočítať do tých 8 malonikov eur alebo 241melonikov sk.Finito padla klec.Príjemné popoludnie.

   • 1.2.2
    IP says:

    Mišurko máš tu stále tú istú IP adresu, sám sebe pritakávaš.
    Len si zabudol, že to sa spravilo za 25 rokov a bavíme sa o 2,5 roku
    Uč sa matematiku 2,5 x 10 = 25
    Správne sám potvrdzuješ za 25 rokov sa spravilo toľko čo za 2,5 čiže 10x menej.
    Ďakujeme za pochvalu.

    • 1.2.2.1
     asdfg says:

     ok tak mi napis 6 komplet prerobenych ulic za posledneho dva a pol roka. okrem toho na dalsich dvoch vymeneny asfalt. to sa este zabudlo na kollarovu. trpes 3,14coviny.
     mne uz zacina liezt na nervy ten pristup broovci (nie vsetci ti, co podporuju brocku su broovce, ale ked clovek napise, ze ze dva a pol roka sa stihlo to co ostatnym trvalo 25 tak ovca asi bude). tu sa nic nerobilo 25 rokov bolo mesto mrtve a odkedy prisla lepsia trnava tak sa zazrakom vsetko rozhybalo masivne sa opravuje, lepsie sa kosi este aj to slniecko krajsie svieti. a ak si niekto dovoli povedat, ze by sa to malo inak, alebo ze ma pocit ze sa viac melie ustami (alebo) ako rukami tak je tu oznaceny za hejtera. mali by ste si uvedomit, ze su v tomto meste aj ludia ktorym vadi, ze sa z hviezdoslavovej spravila pesia zona a z halenarskej jednosmerka. to, ze z mesta sa vyhanaju auta uz zacina vadit aj podnikatelom (minimalne na halenarskej) a myslim, ze to bude vadit casom este viacerym. ked vyhanate auta tak vyhanate aj ludi.

 2. 2
  Matrix KDH says:

  Matrix KDH rozlúštený :
  Otázky:
  – prečo nepostavili KDH v TT 9 kandidátov ?
  – prečo sa akože spojili s koalíciou miš-maš
  História :
  Bošnák s Butkom používajú marketingovú značku KDH už 25 rokov.
  V skutočnosti s centrálou KDH nespolupracujú, resp. minimálne.
  Za to obdobie vytvorili klanovo-korporatívnu tlupu s kámošmi zo 4ky.
  Tí sa volajú Smer – akože sociálni demokrati.
  Úloha :
  voľby VUC 2017 – udržať, už raz rozprášenú tlupu v komunálnych voľbách za každú cenu – aj za cenu pochovania konzervatívnych hodnôt strany KDH
  Scenár :
  – postavili 4 kandidátov – Butko, Bošnák, Mráz, Kramár
  – kalkulujú s tým, že sú zvoliteľní, ľudia ich budú voliť podľa mena alebo značky KDH,
  ostatní členovia KDH, mladšia generácia sú len pechota a krovie
  – dôkaz je to, že distribujú plagáty, kde sú len oni štyria za KDH, kde sú ostatní členovia akože koalície ? to čo je to aká koalícia keď nie sú spolu ?
  Čo z toho KDH má ? :
  – UVOĽNILI ÚMYSELNE MIESTO PRE 5 KANDIDÁTOV SMERU !!!
  – Tak to rozkázal pániček
  – voliči KDH ak by mohli voliť 9 poslancov za KDH, tak by ich volili, keďže ich viac nie je, tak nemôžu, akože koalícia miš-maš slúži na zdôvodnenie prečo nestavajú 9 kandidátov
  Smer ( skrytý partner KDH ) :
  – zrkadlovito postavil Hambálka, Antala, Gubrickú, Krištofíka, tiež kalkuluje s voliteľnými menami a značkou Smer
  ostatných dal do počtu, zbavil sa neschopných a skompromitovaných Stanka, Behra, Zmaje

  A skrytá koalícia 4 + 4 je na svete !!! Tlupa môže žiť ďalej !
  4ka je spokojná. 4 + 4 = 4ka Spoľahliví sú tam.

  Dôverčiví Hlina s Viskupičom im to spapali.

  Riešenie :
  – voliť Viskupiča ( napriek všetkému ) – odťať chobotnici hlavu
  – voliť masívne Lepšiu Trnavu alebo iných skutočne nezávislých

  • 2.1
   ovca says:

   Jasne, za vsetkym je Soros, on to vsetko nariadil, lebo 2+2 = 4, a to je predsa 4 poschodie, este k tomu 4 m sprava od stredu, cize iluminati utocia :D

  • 2.2
   augustus says:

   Aj Hambálek propaguje len sám seba …
   Ostatných súdruhov má v paži

  • 2.3
   x men says:

   Nečuduj sa Matrix. KDH je len virtuálna strana. Butko keď bol primátor chcel po prvom roku odstúpiť, ale potom sa len slepo podriadil Stankovi a podpisoval mu všetko čo mu hodil na stôl.
   Už ho ani nevolali na kontrolné dni na štadión, robili si s Gustom čo chceli.
   Je vidieť, že im je poslušný stále. Intrigy idú KDH-ákom výborne ako vždy.

 3. 3
  omyl says:

  Lepsiu Trnavu neriadi Soros ale Tibor Pekarcik, pan poslanec.

 4. 4
  Vlado says:

  Ale tá tráva by si mohla naozaj pokosiť…

 5. 5
  trávnik says:

  Tú burinu by sa zišlo konečne pokosiť.

 6. 6
  občan says:

  Očujte, aj keď sme krajské mesto čo keby sme skúsili kosiť inak, a na vyhradenej ploche / jasné, že nie v centre mesta / by spásali ovce a kozy. Je to ekologické, lepšie a lacnejšie. Pravidelné spásanie ovcami a kozami navyše zamedzuje nárastu vysokej trávy.
  – 2014 spásajú pri vodnom dielo Gabčíkovo
  – 2014 spásajú v areáli hradu Devín
  – pomaly a postupne sa začínajú pridávať rôzne lokality Slovenska, ale obce a mestá.

 7. 7
  blokáda says:

  Aj Frašták má už plné zuby týchto podvodníkov.
  Dnes bola blokáda mosta.
  Nasadené bolo aj jazdectvo
  Trnava a Frašták spolu proti diktátorovi Kikušovi !!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.