reklama

Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik

Stavebná firma začala s asanáciou dvoch zdevastovaných betónových detských ihrísk vo vnútrobloku na Hospodárskej ulici. Nevyužívané betónové plochy nahradí trávnik.

Celková rozloha nových trávnatých plôch bude 555 metrov štvorcových.

“Funkcia trávnatých plôch a stromov v mestách je významná a nezastupiteľná. Nová plocha trávnika, ktorá vznikne na Hospodárskej ulici, dokáže vyrobiť kyslík pre takmer deväťsto ľudí, absorbuje oxid uhličitý, zníži prašnosť, zachytí dažďovú vodu tam, kde spadne, zvýši vlhkosť vzduchu a pomôže aj v horúčavách. V porovnaní s betónovými plochami, ktoré sa cez deň prehrievajú a naakumulované teplo vyžarujú aj v noci, trávniky majú až o 8 stupňov Celzia menej ako okolitý vzduch a jeho teplotu znižujú,” vyratúva výhody premeny betónu na zelenú plochu mestská samospráva.

FOTO: Anna Tamajková / Mesto Trnava

Nové detské ihriská bude mesto Trnava situovať do priestorov, ktoré nie sú natoľko zaťažené hlukom z dopravy a emisiami výfukových plynov.

V návrhu budúcoročného rozpočtu mesta je na tieto účely zatiaľ 250 tisíc eur.

Ak poslanci návrh v tejto podobe schvália, mesto bude postupne budovať nové alebo obnovovať pôvodné detské ihriská v každej mestskej časti s dôrazom na to, aby spĺňali súčasné technické a bezpečnostné požiadavky.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2017 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.