reklama

Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik

Stavebná firma začala s asanáciou dvoch zdevastovaných betónových detských ihrísk vo vnútrobloku na Hospodárskej ulici. Nevyužívané betónové plochy nahradí trávnik.

Celková rozloha nových trávnatých plôch bude 555 metrov štvorcových.

„Funkcia trávnatých plôch a stromov v mestách je významná a nezastupiteľná. Nová plocha trávnika, ktorá vznikne na Hospodárskej ulici, dokáže vyrobiť kyslík pre takmer deväťsto ľudí, absorbuje oxid uhličitý, zníži prašnosť, zachytí dažďovú vodu tam, kde spadne, zvýši vlhkosť vzduchu a pomôže aj v horúčavách. V porovnaní s betónovými plochami, ktoré sa cez deň prehrievajú a naakumulované teplo vyžarujú aj v noci, trávniky majú až o 8 stupňov Celzia menej ako okolitý vzduch a jeho teplotu znižujú,“ vyratúva výhody premeny betónu na zelenú plochu mestská samospráva.

FOTO: Anna Tamajková / Mesto Trnava

Nové detské ihriská bude mesto Trnava situovať do priestorov, ktoré nie sú natoľko zaťažené hlukom z dopravy a emisiami výfukových plynov.

V návrhu budúcoročného rozpočtu mesta je na tieto účely zatiaľ 250 tisíc eur.

Ak poslanci návrh v tejto podobe schvália, mesto bude postupne budovať nové alebo obnovovať pôvodné detské ihriská v každej mestskej časti s dôrazom na to, aby spĺňali súčasné technické a bezpečnostné požiadavky.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2017 11:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Staré betónové plochy na Hospodárskej ulici nahradí trávnik”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.