reklama

Vnútroblok na Clementisovej ulici postupne mení tvár, pribudli stromy, záhony aj oddychová zóna

Vnútroblokové verejné priestranstvá na Clementisovej ulici 58-67 dostávajú postupne novú tvár.

V rámci postupnej obnovy a rekultivácie priestranstiev mesto Trnava asanovalo poškodené asfaltové ihrisko, betónovú stenu aj ďalšie nevyužívané a neudržiavané plochy. V zmysle plánovaného projektu vysadili na rekultivovaných plochách nový trávnik.

V priestore za Strediskom sociálnej starostlivosti vznika oddychová plocha, pribudli stromy, kvetinové záhony aj nové asfaltové chodníky.

clementisova1

clementisova2

„V ďalšej fáze sa pripravuje inštalácia nových lavičiek, pri oddychovej zóne budú na kovovej konštrukcii vysadené popínavé rastliny. Súčasťou projektu je aj realizácia dažďových záhrad v dotyku chodníkov. Ich úlohou bude lepšie zadržiavať vlahu v zeleni najmä počas návalových zrážok,“ podotkol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Dažďové záhrady realizuje trnavská samospráva v rámci projektu Adaptácia na zmiernenie vplyvov zmeny klímy.

Plochy dažďových záhrad budú umiestnené v trávniku v dotyku s chodníkmi, ktoré budú lemovať na vyspádovanej strane. Ich šírka dosiahne 0,5 až 1,5 metra, záhony budú hlboké 60 cm.

clementisova3

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2015 12:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vnútroblok na Clementisovej ulici postupne mení tvár, pribudli stromy, záhony aj oddychová zóna”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.