reklama

Oddychová zóna s herným areálom na okraji Prednádražia bude dokončená v septembri

Výsledkom prác na revitalizácii Parku Ludwiga van Beethovena, ktoré v týchto dňoch realizuje mesto Trnava, bude nová hracia a relaxačná zóna pre deti aj dospelých s novo vysadenými stromami, kríkmi a kvetmi.

Nové hracie prvky boli vyberané tak, aby poskytli možnosti na bezpečné pohybové aktivity menším aj väčším deťom. Dospelí si budú môcť zlepšovať fyzickú kondíciu na exteriérových cvičebných fitnes prvkoch alebo relaxovať s rodinou či priateľmi na lavičkách pri piknikových stoloch, informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

V priestore na okraji sídliska Prednádražie pri železničnej trati neďaleko bikrosovej dráhy nebudú chýbať ani samostatné lavičky, nové stojany na bicykle, odpadkové koše a nové verejné osvetlenie. Súčasťou prác v parku bude aj vybudovanie nových chodníkov a spevnených plôch.

Bezpečnosť detí zvýši nové oplotenie zamedzujúce priechod k železničnej trati.

beethoven-park-1
beethoven-park-2
beethoven-park-3

Foto: Miroslav Horník, MsÚ Trnava

Vzhľad relaxačnej zóny podčiarknu úpravy trávnatých plôch a nová výsadba odrastených stromov, krov a trvaliek.

„Pri výbere stromov sa prihliadalo na domáce druhy, typické pre porasty lesného charakteru, ktoré sa dokážu prispôsobiť podmienkam tejto lokality a svojím habitusom, kvetmi, plodmi alebo sfarbením lístia esteticky pôsobia od jari až do jesene. Svoje miesto tu nájdu dve vzácne a krásne kvitnúce snežné hrušky a tri plané jablone, čeľaď ružovitých budú reprezentovať aj tri chránené muchovníky vajcovité, osem hlohov obyčajných, šesť jarabín vtáčích a jedna jarabina brekyňová. Mohutnosť a čaro lesa dodajú časom novej kompozícii tri javory poľné, breza previsnutá, dub letný, hrab obyčajný a brest hrabolistý.
Krovinaté porasty budú pozostávať z ríbezlí alpínskych a tavolí kalinolistých. Farebnosť v podraste dodajú trvalkové kompozície z nenáročných a dekoratívnych šalvií hájnych, echinaceí purpurových, orientálneho maku, rozchodníkov, vrbice prútnatej, kocúrnika a veterníc. Nebudú chýbať ani trvalky okrasné najmä svojimi listami ako heuchery a bergénie, skupinu tráv zastúpi pôvabný kavyľ chvostíkový,“
konkretizuje sadovnícke úpravy v parku na Beethovenovej ulici trnavská samospráva.

Práce na revitalizácii Parku Ludwiga van Beethovena a výstavbe relaxačnej a hracej zóny majú byť hotové do konca septembra.

MAPA LOKALITY:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2014 9:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Oddychová zóna s herným areálom na okraji Prednádražia bude dokončená v septembri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.