reklama

Historické domy na Halenárskej a Hviezdoslavovej bude mesto predávať formou elektronickej aukcie

Radnica sa už po tretí raz pokúsi predať meštiansky dom na Halenárskej ulici č. 16, formou verejnej súťaže pôjde do predaja už po štvrtý raz aj objekt na Hviezdoslavovej 6. O vyhlásení a podmienkach verejných súťaží formou elektronickej aukcie budú hlasovať poslanci na novembrovom rokovaní zastupiteľstva.

Nehnuteľnosť z roku 1850 na Halenárskej 16 je situovaná na pozemku s rozlohou 1120 m² a bola vytipovaná na zápis do Ústredného zoznamu pamiatkového fondu SR.

Do dvoch predchádzajúcich obchodných súťaží v rokoch 2010 a 2011 sa žiadny záujemca o kúpu domu nenašiel.

Rovnako ako v minulosti má byť stanovená minimálna východisková cena za nehnuteľnosť 601-tisíc eur. Cenu stanovil znalec.

halenarska16
Dom na Halenárskej ulici č. 16

Meštiansky dom je v súčasnosti evidovaný v zozname pamätihodností mesta Trnava. V objekte bolo sedem bytových jednotiek, z toho jedna garsónka, tri jednoizbové byty a tri dvojizbové. V súčasnej dobe sú byty voľné, dom je prázdny. Objekt nie je staticky narušený, vyžaduje si celkovú rekonštrukciu.

“Z hľadiska ochrany a prezentácie pamiatkového fondu, pre komplexnú obnovu je na predmetnom objekte potrebné zachovať súčasnú objemovú skladbu a výraz s možnosťou dostavby prepájajúcej súčasné priečne východné krídlo so severným dvorovým krídlom a dostavby pozostávajúcej z predĺženia severného dvorového krídla v jeho šírke až po zadnú hranicu parcely a nadväzujúcej hmoty priečneho dvorového krídla, lemujúceho celú šírku zadnej hranice parcely. Podlažnosť dostavieb 1. NP so zastrešením klasickými sedlovými alebo pultovými strechami,” znejú technické podmienky pri obnove nehnuteľnosti na Halenárskej ulici 16.

hviezdoslavova6
Historický objekt na Hviezdoslavovej 6

Už po štvrtý raz ide do ponuky prípadným záujemcom historický dom na Hviezdoslavovej ulici č. 6. Nehnuteľnosť je evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR.

Objekt bol vybudovaný v 17. storočí. Je dvojpodlažný so suterénom, stavebným materiálom je tehla. Technický stav objektu nie je dobrý, meštiansky dom má závažné statické poruchy. Od roku 2008 je objekt prázdny.

Nehnuteľnosť predávalo mesto v rokoch 2009, 2011 a 2014. Znaleckým posudkom je jeho cena stanovená na 316 000 eur. Naposledy bola stanovená minimálna východisková cena 250-tisíc eur, teraz navrhuje majetková komisia minimálnu cenu 230 000 eur.

Písomné návrhy do verejných obchodných súťaží bude prijímať mesto do 15. decembra 2015 do 10. hodiny v zapečatenej obálke.

Po splnení podmienok postúpia predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu formou elektronickej aukcie.

Východisková kúpna cena pri záverečnej fáze výberu víťaza v elektronickej aukcii bude najvyššia cena z predložených ponúk.

Návrh podmienok verejných súťaží podlieha schváleniu mestským zastupiteľstvom. Poslanci majú hlasovať 10. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2015 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Historické domy na Halenárskej a Hviezdoslavovej bude mesto predávať formou elektronickej aukcie”

 1. 1
  Konak says:

  Ten dom na Halenarskej bude mat hodnotu 600 tisic eur az vtedy, ked budu vo dvore zaparkovane 2 Ferrari a 2 Lamborghini.

 2. 2
  jaTTky says:

  Pozemek, chlapce pozemek- plac ma cenu.

  • 2.1
   Konak says:

   Spravne, ma cenu a velku. Ale ked som spravne pochopil tak podmienkou predaja je rekonstrukcia jestvujuceho domu.
   Takze ked to vsetko zratame, neoplati sa.

  • 2.2
   f says:

   no sak ale v centre trnavy minule predavali obrovsku parcelu za euro. do by kupoval hentaky flacik este aj s rozbitym domom za 600 kilo? :-D

 3. 3
  Fero Jahida says:

  Tie domy predávali uz dve možno aj tri zastupiteľstva spätne.
  Znalecké posudky, urcujuce východiskovú cenu, potrebnú pre transparentný predaj boli vysoké. Som zvedavý na novy spôsob predaja.

  • 3.1
   sTToka says:

   ked má zdravý, funkčný, zrekonštruovaný dom na stefánikovej podla znalca (+ dvor vo vnútri) hodnotu 600 tis. EUR, nemôže mať hentaká barabizna 600 tis.

 4. 4
  danTT says:

  Ja nechápem to lipnutie pamiatkárov na tom aby to bol prízemný dom, nechápem tú konzerváciu TT akože dediny,ked sa tu najkrajšie palácové domy pri námestí už zburali, ved aj na začiatku storočia si mešťania v pohode nadstavovali domy, napr. ten nedávno predaný vedľa Čajky, a teraz ho chránime aký je super, viacej domov na Štefánikovej atď., Ak by to takto bolo stále tak TT vyzerá ako Ružindol. ved je normálne ak si vysolím za toto 600 tisíc tak by som chcel aj nadstavovať nie opravovať hentaký prízemný kurník, ktorého skutočná historická hotdnota okrem toho že má 150 rokov je sporná… Ak by mala Halenárska uličnú čiaru ako tie 3 domy okolo Čajky , nič by sa jej nestalo… Pri týchto požiadavkách treba len počkať ked to spadne a cena bude polovičná….

 5. 5
  vlado5 says:

  Pri tej Halenárskej 16 je rozhodujúce, či je možné bez ďalšej investície do statiky vybudovať obývateľné podkrovie. Ak áno, tak to možno má cenu 400 tisíc. 600 tisíc by to malo, ak by to bolo na Kapitulskej ulici a nie na najškaredšej ulici v centre. Lebo aj keď sa Halenárska zrekonštruuje, stále to bude tranzitná ulica v centre a výhľad na budovu a parkovisko fakulty zráža cenu dolu.
  Ak by sa len rekonštruovali existujúce byty, tak to bude vychádzať, že s cenou rekonštrukcie by stál jednoizbák 120 tisíc a za tú cenu by to kúpil len úplný idiot.

 6. 6
  Jarino says:

  Halenarska.
  A co ta strasna jama na Halenarskej ? Dokedy sa mesto bude prizerat na ten bazen ? Az sa zosunie do jamy objekt hygieny, alebo fakulty mtf ?
  Ako je toto vobec mozne ?
  Kto ma toto na svedomi ?

  • 6.1
   viktor says:

   Na svedomí to majú dvaja majitelia, ktorím pozemok patrí a ktorí sa kvôli nemu ťahajú navzájom po súdoch. A všetci vieme, ako efektívne naše súdy pracujú…

   • 6.1.1
    Jarino says:

    Viktor, t.z. ze ked sa budu sudit 20 rokov, tak tam budeme mat 20 rokov jamu ? to je v poriadku ?
    Preco mesto predalo mestsky pozemok ludom, ktori su tahani po exekuciach a sudoch ? a dlzia peniaze asi polovici vesmiru ?
    toto je nonsens. Ta jama vzhladom na to, ze to predali takemu cloveku tam bude este roky. je to hanba byvaleho vedenia mesta.

 7. 7
  lssTT says:

  mesto by ich malo samo zrekonštruovať a potom by sa ľahšie predávali. alebo z nich spraviť mestské byty. peniaze by sa časom vrátili, budovy historické by ostali mestu. nie som odborník, ale podľa mňa to vyzerá ako dobrá investícia pre mesto. úvery sú teraz veľmi lacné, rozpočet by to možno ani nepocítil…

 8. 8
  _xXx_ says:

  Za 650 000€ sa da kupit toto a nie hentaka rozbadnuta buda, len preto, ze je v centre. http://reality.bazos.sk/inzerat/54256488/-PREDAJ-LUXUSNY-5i-RD-s-garazou-bazenom-201m2-Rovinka.php

  • 8.1
   trnavčan says:

   Áno, ale taký dom v Rovinke je iba pre skutočne náročných.

   Obdiv si zaslúži najmä vykurovanie 200 m2 obytnej plochy elektrinou. Ekonomicky to v zime nezachránia ani tie kolektrory.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.