reklama

Historické domy na Halenárskej a Hviezdoslavovej bude mesto predávať formou elektronickej aukcie

Radnica sa už po tretí raz pokúsi predať meštiansky dom na Halenárskej ulici č. 16, formou verejnej súťaže pôjde do predaja už po štvrtý raz aj objekt na Hviezdoslavovej 6. O vyhlásení a podmienkach verejných súťaží formou elektronickej aukcie budú hlasovať poslanci na novembrovom rokovaní zastupiteľstva.

Nehnuteľnosť z roku 1850 na Halenárskej 16 je situovaná na pozemku s rozlohou 1120 m² a bola vytipovaná na zápis do Ústredného zoznamu pamiatkového fondu SR.

Do dvoch predchádzajúcich obchodných súťaží v rokoch 2010 a 2011 sa žiadny záujemca o kúpu domu nenašiel.

Rovnako ako v minulosti má byť stanovená minimálna východisková cena za nehnuteľnosť 601-tisíc eur. Cenu stanovil znalec.

halenarska16
Dom na Halenárskej ulici č. 16

Meštiansky dom je v súčasnosti evidovaný v zozname pamätihodností mesta Trnava. V objekte bolo sedem bytových jednotiek, z toho jedna garsónka, tri jednoizbové byty a tri dvojizbové. V súčasnej dobe sú byty voľné, dom je prázdny. Objekt nie je staticky narušený, vyžaduje si celkovú rekonštrukciu.

„Z hľadiska ochrany a prezentácie pamiatkového fondu, pre komplexnú obnovu je na predmetnom objekte potrebné zachovať súčasnú objemovú skladbu a výraz s možnosťou dostavby prepájajúcej súčasné priečne východné krídlo so severným dvorovým krídlom a dostavby pozostávajúcej z predĺženia severného dvorového krídla v jeho šírke až po zadnú hranicu parcely a nadväzujúcej hmoty priečneho dvorového krídla, lemujúceho celú šírku zadnej hranice parcely. Podlažnosť dostavieb 1. NP so zastrešením klasickými sedlovými alebo pultovými strechami,“ znejú technické podmienky pri obnove nehnuteľnosti na Halenárskej ulici 16.

hviezdoslavova6
Historický objekt na Hviezdoslavovej 6

Už po štvrtý raz ide do ponuky prípadným záujemcom historický dom na Hviezdoslavovej ulici č. 6. Nehnuteľnosť je evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR.

Objekt bol vybudovaný v 17. storočí. Je dvojpodlažný so suterénom, stavebným materiálom je tehla. Technický stav objektu nie je dobrý, meštiansky dom má závažné statické poruchy. Od roku 2008 je objekt prázdny.

Nehnuteľnosť predávalo mesto v rokoch 2009, 2011 a 2014. Znaleckým posudkom je jeho cena stanovená na 316 000 eur. Naposledy bola stanovená minimálna východisková cena 250-tisíc eur, teraz navrhuje majetková komisia minimálnu cenu 230 000 eur.

Písomné návrhy do verejných obchodných súťaží bude prijímať mesto do 15. decembra 2015 do 10. hodiny v zapečatenej obálke.

Po splnení podmienok postúpia predkladatelia súťažných návrhov do záverečnej fázy výberu formou elektronickej aukcie.

Východisková kúpna cena pri záverečnej fáze výberu víťaza v elektronickej aukcii bude najvyššia cena z predložených ponúk.

Návrh podmienok verejných súťaží podlieha schváleniu mestským zastupiteľstvom. Poslanci majú hlasovať 10. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2015 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Historické domy na Halenárskej a Hviezdoslavovej bude mesto predávať formou elektronickej aukcie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.