reklama

Pri Vodárni postavili novú cestu, mnohí vodiči vďaka tomu obídu kruhovky

Viac ako tristometrový úsek novej cesty spojí zrejme už v priebehu najbližších týždňov Piešťanskú cestu s Veternou ulicou na sídlisku Zátvor a obslužnou komunikáciou hypermarketu Tesco.

Investorom cesty, ktorá je napojená na kruhovú križovatku na Piešťanskej ceste na okraji Trnavy, je spoločnosť Europrojekt Theta 8 Sk.

Výstavba dvojprúdovej komunikácie je rovnako ako kruhová križovatka vyvolanou investíciou, ktorá súvisí s plánovanou realizáciou novej obchodnej zóny, ktorá bude situovaná pri vstupe do mesta v smere od Bučian na okraji zeleného ochranného pásma vodojemu.

cesta-bucianska-veterna-2
cesta-bucianska-veterna-4
Súčasťou cesty sú dva chodníky pre peších, cyklochodník a sadové úpravy

V súčasnosti sa čaká na kolaudačné rozhodnutie, na ceste je už osadené vodorovné aj zvislé dopravné značenie. V prejazde momentálne bránia betónové zátarasy.

Po skolaudovaní prebehne proces odovzdania komunikácie do majetku mesta.

Cestu z pohľadu mesta môže investor sprejazdniť okamžite po ukončení procesu kolaudácie a nadobudnutí platnosti kolaudačného rozhodnutia. To je otázka približne 10 dní. Je na rozhodnutí investora, či komunikáciu otvorí ešte predtým, ako ju odovzdá do majetku mesta. Pokiaľ bude v jeho majetku, starostlivosť o jej prevádzku a údržbu je na jeho pleciach,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Pripravované sprevádzkovanie cesty je dobrou správou pre mnohých návštevníkov obchodnej zóny pri Vodárni, ale aj obyvateľov sídliska Zátvor.

Nová komunikácia odľahčí istý počet áut na kruhových križovatkách Bučianska-Veterná-Piešťanská-Clementisova, pri čerpacej stanici OMV pred Tescom aj na kruhovke pri obchodnom centre Arcadia.

Zatiaľ bez oficiálneho termínu je začiatok výstavby spomínaného nového obchodného centra na okraji mesta. Europrojekt Theta 8 Sk počíta s výstavbou dvoch jednopodlažných obchodných objektov, v ktorých by sa malo nachádzať približne 15 obchodných prevádzok.

Ďalšie fotografie:
cesta-bucianska-veterna-3
cesta-bucianska-veterna-5
cesta-bucianska-veterna-6
cesta-bucianska-veterna-7
cesta-bucianska-veterna-8

Ulož ako PDF
Napísal 13. januára 2014 13:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri Vodárni postavili novú cestu, mnohí vodiči vďaka tomu obídu kruhovky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.