reklama

Nová prepojovacia cesta Piešťanská – Veterná pri Vodárni je sprejazdená

Prepojovacia komunikácia z Piešťanskej cesty smerom k hypermarketu Tesco a na Veternú ulicu je prejazdná.

Z cesty už odstránili betónové zábrany, aj dopravnú značku „Slepá ulica“.

bucianska-veterna-1
bucianska-veterna-2
Napojenie z kruhovej križovatky na Piešťanskej ceste a pohľad na úsek pri HM Tesco

Nový vyše tristo metrov dlhý úsek postavila ako vyvolanú investíciu súkromná spoločnosť, ktorá pri Pešťanskej ceste plánuje postaviť obchodnú zónu.

Začiatok výstavby projektu zatiaľ nie je známy. Spoločnosť Europrojekt Theta 8 Sk plánuje výstavbu dvoch jednopodlažných obchodných objektov, v ktorých by sa malo nachádzať približne 15 obchodných prevádzok.

Po definitívnom ukončení kolaudačného procesu prejde nová cesta do majetku mesta.

Súčasťou komunikácie sú aj chodníky, cyklochodník a sadové úpravy.

Dvojprúdová komunikácia odľahčí dopravnej zaťaženosti na kruhových križovatkách Bučianska – Veterná – Piešťanská – Clementisova, pri čerpacej stanici OMV pred Tescom aj na kruhovke pri obchodnom centre Arcadia.

Využívať ju budú nielen návštevníci blízkej nákupnej zóny, ale aj obyvatelia Zátvora či Kopánky.

bucianska-veterna-3
bucianska-veterna-4
Vodičom už v prejazde nebránia betónové zábrany. Súčasťou cesty sú dva chodníky pre peších, cyklochodník a sadové úpravy

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2014 13:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.