reklama

Obchodné centrum v bývalom Milexe plánujú postaviť do jari 2018. Namiesto dvoch objektov má byť iba jeden

Investor projektu nazvaného Centrum obchodu a služieb na Trstínskej ulici v areáli bývalého Milexu oznámil v rámci prípravnej a posudzovacej fázy zmenu navrhovanej činnosti. Tou najpodstatnejšou zmenou je výstavba jedného namiesto dvoch pôvodne plánovaných obchodných objektov.

Stavebník predložil úradom na jeseň minulého roka zámer výstavby jednopodlažného centra obchodu a služieb na ploche 5000 metrov štvorcových (informovali sme tu).

V druhej etape mal pribudnúť retailový objekt na ploche 2300 metrov štvorcových.

Podľa aktualizovaných informácií investor od budovania retailu upustil a zámer si nechádza posudzovať dotknutými inštitúciami už s touto, ako aj ďalšími menšími zmenami.

Z materiálov predložených investorom v schvaľovacom procese vyplýva, že predpokladaný začiatok výstavby v areáli bývalého Milexu je september 2017, stavebné práce majú byť ukončené po 7 mesiacoch v marci 2018.


Aktualizovaná celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Zdroj: Investor / Ateliér DV

cos-trstinska-milex
Pôvodný zámer s retailovým objektom z roku 2016

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Aktuálny projekt sa oproti pôvodnému líši v znížení objemu zastavanej plochy objektmi z pôvodných 7323 metrov štvorcových na 5690 m2.

Zároveň sa zväčšila zastavaná plocha prvého objektu Centra obchodu a služieb z pôvodných 5013 na 5690 metrov štvorcových.

Celková podlahová plocha má v zmenenom projekte dosiahnuť namiesto pôvodne navrhnutých 4735 takmer 5900 metrov štvorcových.

Zmeny sa dotkli aj zelene, jej plocha sa zvýšila o 340 m2 na celkových 7438 metrov štvorcových.

A napokon, pre absenciu druhého objektu sa znížil odhad počtu nových pracovných miest o desať na sedemdesiat.

Centrum obchodu a služieb bude prevažne jednopodlažným objektom obdĺžnikového pôdorysu s rozmermi 58 x 98 metrov.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

V areáli bude k dispozícii 289 parkovacích miest.

Zdroj: Investor / Ateliér DV

Z areálu bývalého Milexu plánujú asanovať všetky budovy, zostane len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Začiatok búracích prác bol podľa materiálov, ktoré zástupca investora predložil na posudzovanie dotknutým inštitúciám a úradom na jeseň minulého roka, predpokladaný na január 2017. Asanácia objektov má trvať približne štyri mesiace.

Skúsenosti s podobnými plánovanými projektmi z minulosti však hovoria, že očakávané termíny investorov nemusia byť úplne reálne.

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.

V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne.

Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Dotknutá lokalita je podľa Územného plánu mesta Trnava určená pre funckiu plôch a blokov areálov a zariadení mestotvorných podnikateľských aktivít, komercie a služieb.


Pohľady na projekt budúceho centra

Zdroj: Investor / Ateliér DV

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2017 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obchodné centrum v bývalom Milexe plánujú postaviť do jari 2018. Namiesto dvoch objektov má byť iba jeden”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.