reklama

Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum

Už na jar 2017 je plánované zahájenie výstavby ďalšieho obchodného centra na Trstínskej ulici. Stáť má v areáli bývalého Milexu. Nové obchody stavajú aj na opačnej strane cesty na niekdajšich pozemkoch Výskumného ústavu kukurice.

Investor podľa dokumentov predložených na posudzovanie príslušnými úradmi a inštitúciami plánuje začať s výstavbou na jar 2017, stavebné práce majú byť dokončené o sedem mesiacov neskôr v novembri.

Jednopodlažné centrum obchodu a služieb bude mať tvar obdĺžnika s rozmermi 99×52 metrov. Celková plocha dotknutého územia je 28-tisíc metrov štvorcových.

Samotná stavba zasiahne v prvej etape plochu 5000 metrov štvorcových, v druhej etape má pribudnúť retail na ploche 2300 metrov.

Najväčšiu plochu zaberú parkoviská a cesty – takmer 14-tisíc metrov štvorcových, na ploche 7100 metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Pri centre vznikne 289 parkovacích miest.

milex-trstinska
Objekty bývalého Milexu plánujú búrať začiatkom budúceho roka
Ilustračné foto: Google Street View

Z areálu bývalého Milexu plánujú asanovať všetky budovy, zostane len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Začiatok búracích prác je podľa materiálov, ktoré zástupca investora predložil na posudzovanie dotknutým inštitúciám a úradom, predpokladaný na január 2017, asanácia objektov má trvať približne štyri mesiace.

Skúsenosti s podobnými plánovanými projektmi z minulosti však hovoria, že očakávané termíny investorov nemusia byť úplne reálne.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.

V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne.

Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Investičné náklady odhaduje investor na 4 milióny eur, predokladá sa vznik 80 nových pracovných miest.

cos-trstinska-milex
Celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2016 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

52 komentárov pre “Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum”

 1. 1
  citatel says:

  Namiesto druhotriednych obchodov by som tam radsej privital novy Milex.

 2. 2
 3. 3
  Juraj Fuzák says:

  Napaditost investorov nepozna hranice…

 4. 4
  Martina says:

  Ja som absolutne zdesena, aby tak male mesto ako Trnava malo tolko nakupnych centier (MAX, Arkacia, City Arena, The Mall, Voderady).

  Skoda, ze parky tolko nevynášajú. Investorom prajem, aby mali cim skor plne vrecka :D :D :D

 5. 5
  sendy says:

  drzim palce investorovi, len do toho! inac, minule som isiel cez stred mesta a dole pod tou starou mestskou vezou som si vsimol pomerne nevyuzitu volnu plochu, kde by sa tiez zmestilo krasne nakupne centrum a kde by nasli miesto uplne nove exkluzivne znacky obchodov ako napr. billa, dracik, dm drogeria, newyorker, exi sport, house, planeo elektro a ine prestizne svetove znacky, ktore trnavcania este nepoznaju. stacilo by len zburat ten stlp, co tam na tej ploche stoji skoro v strede a o par mesiacov by tam mohlo stat plechova buda ako lusk.

  • 5.1
   občasný kupujúci says:

   Dobrý postreh. Trnava je známa týmito “exkluzívnymi” obchodmi. Keď treba niečo poriadne kúpiť (nie pre -násťročných), treba ísť do BA, alebo aj ďalej.
   Platí tu nepriama úmera: čím ďalej, tým lacnejšie a čo je smutné tak aj kvalitnejšie.
   Aj CArenu prešpikovali podobnými značkami a nastavili latku.

 6. 6
  Mirec2 says:

  Trnava, gratulacia :)

 7. 7
  Namaste says:

  Je to ako s prostitúciou…. Po čom nie je dopyt to sa neuživí.
  Takže ak investor dá do zámeru 4 mil.€ a vy tam necháte takú sumu len pred vianocami moji milí, tak sa potom nečudujte, že sa všade kde to je len možné stavajú nákupné centrá. Len sa obzrite okolo seba a do svojich skríň kolko máte vecí, ktoré vôbec nepotrebujete. A to či potrebujete na to kašlete.
  A kometáre; že tam chcete oark alebo kultúrne centrum ale ihriská pre deti ???
  Treba sa zamyslieť čo by ste tam postavili vy ak by ste boli vlastníkom pozemku….. isto parčik, že ?! 😂

 8. 8
  Rony Kukurica says:

  Čo vám to už ozaj J***? Primitívny dementi.S te už fakt padnuty na hlavu?Veď Voderady sú v riti…..Max nič moc, City Aréna o polovicu nižšia návštevnosť…..Dobré vám to drbe.Ale Veď mafia nema kam dávať peniaze tak tu sú výsledky.Ale stavať byty to nie na čo.Ved mladý budú brať brutálne hypotéky na celý život.Ktory primityv toto schválil ? Kto vie kolko dostal do vačku…..A nech nikto netvrdí že nie…..Musel dostať pekný balík keď toto dovolil.Korupcia na každodennom poriadku.

  • 8.1
   Juraj Fuzák says:

   Hovorit o niekom ze je primitivny s takym pravopisom ako mas ty brate je docela odvaha. Zisti si ako funguje realny svet a potom mozno aj zistis kto kolko dostal do vacku ;)

  • 8.2
   ferino says:

   Stavať byty pre mladé rodiny ? Neblázni, veď socializmus skončil v 89. Narodil si sa o pár desaťročí neskôr než si mal.

 9. 9
  jozo says:

  A ako chceš zabrániť súkromníkovi stavať na svojom pozemku?Rony kukurica..Máš málo bytov?Alebo si myslíš,že ti ich niekto postaví zadarmo?Tie obchodné domy by neexistovali,keby tam ľudia nechodili….

 10. 10
  danTT says:

  hehhe, dobre sa bavím, ešte by mohli uverejniť nájomcov :-)…..ale je to sila, pekne “investorom” zadrbáva, ešte ste tu zabudli spomenúť novu zonu na konci nemocnice….

 11. 11
  tasum says:

  Kaufland 3

 12. 12
  ado says:

  A Trstinska ulica sa bude kedy rozsirovat ? Ci kompetentni neocakavaju hustejsiu dopravu na tejto ulici ? Tato ulica moze smelo konkurovat cestam na JRD. Sorry, zabudol som ze v tomto meste sa nerozmysla dopredu, ved kompetentni su voleni iba na 4 roky, tak naco si lamat hlavu nad tym co tu bude po nas, ci ?

 13. 13
  Dano says:

  Super Trnava budem mat onedlho pre kazdeho svojho obyvatela svoje obchodne centrum.
  Nielen na namesti je volne miesto ako pise niekto vyssie, ale este je tu areal byvaleho Cukrovaru, tam mozu chodit zase moji susedia. Treba tiez postavit v Kamenaci zopar obchodnych centier. Na lincianskej tiez chybaju nejake tie centra. MOdranka mi tiez pride nevyuzita.

  • 13.1
   ferino says:

   Ten bývalý cukrovar ja dlhé roky nevyužitý , obrovská plocha areálu neslúži Trnavčanom. Dobrý projekt bý pomohol k rozmachu mesta. Na ťahu je korunový kapitalista, ktorého plán s týmto pozemkom je na hony vzdialený od želania občanov. Jedinečné strojné zariadenie v cukrovare kapitalista už dávno vykuchal a ponechal iba holé múry s minimálnou historickou hodnotou. Aj takéto dôsledky sú po divokej , rabovačskej korunovej zlodejine, honosne volanej privatizácie. Potravinárske fabriky korunový kapitalisti rušia a stavajú pre nich lukratívne zariadenia. A my sme nútení nakupovať potravinový odpad zo západu.

 14. 14
  juraj says:

  Trnavčania, asi by bolo vhodné začať rozhodovať o svojom meste hlasom ľudu a nie prostredníctvom panáčikov, ktorých sme si posadili na radnicu. Na západ od nás je bežné, že formou miestneho referenda rozhodujú obyvatelia aj tej najmenšej dediny o bežných veciach, ktoré sa ich dotýkajú. Je len otázkou, či výsledok má záväzný, alebo len odporúčací charakter. Prečo teda nerozhodnúť o tom, čo chceme z mesta mať…

  • 14.1
   Juraj Fuzák says:

   To je super napad, len mi prosim vysvetli ako by si si predstavoval napriklad riesenie tohto nechceneho nakupaku miestnym referendom. Lebo nabuduce ked budes ty nieco vlastnit, tak vypise niekto referendum o tom co si mozes so svojim majetkom spravit. Len neviem kto v tom pripade bude vypadat ako panacik…

   • 14.1.1
    juraj says:

    Vidím, že máš v tom jasno a ja tiež. Len neviem za koho kopeš, či za Trnavu, rozumej Trnavčanov, alebo… Lebo to hore sú názory ľudí z Trnavy, je to málo ?
    Neustále sa hovorí o tom, že dianie na Slovensku / nie len na Slovensku/ je v rukách oligarchov, ktorí ťahajú za nitky svojich figúrok na rôznych postoch. Mám pokračovať ? Ale, nech si každý urobí svoj názor.

    • 14.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Kamo…treba si najprv nastudovat to o com chcem kriticky rozpravat. Keby si vedel o com hovoris tak by si vedel ze mesto Trnava s tymto projektom ani s projektom, ktory sa bude otvarat oproti nema nic spolocne. Uzemny plan tam bol zmeneny v roku 2006 zo zony vyroby a priemyslu na zonu obchodu. Ten areal a tiez areal oproti nieje a nebol v majetku mesta, to znamena ze je sukromnym vlastnictvom a majitel si tam moze postavit co chce pokial je to v sulade s uzemnym planom. Nikto ti tam nekaze chodit, takisto ani do inych centier. Vsetky informacie najdes na http://www.trnava.sk. Najprv si nastuduj a potom kritizuj.

     Ano neustale sa hovori to je pravda. Ja som tiez jeden z tych, ktorych si nazval panacikom, tak mi prosim povedz ktoremu oligarchovi som figurka a ktory taha za “moje nitky”. Bud prosim konkretny. Dopredu ti hovorim ze “hovori sa” ma nezaujima. Konretne prosim, fakty, mena, cisla, adresy, datumy, prikazy a podobne. A nemusis hovorit len o mne, kludne povedz aj mena ostatnych panacikov. Dikes

     • 14.1.1.1.1
      juraj says:

      Tak počúvaj ty spravodlivý, podľa toho akým spôsobom sa ty vyjadruješ ku všetkému čo sa na tejto stránke prepiera si asi odborník na všetko a všetko máš naštudované, lebo inak by si asi takto nevyjadroval svoj názor. K tomu, aby bežní ľudia vyjadrili svoj názor, predsa nemusia byť “študovaní”.Vždy zavedieš debatu tam, kde sa cítiš byť istý a odkláňaš sa od merita veci. Nevieš viesť dialóg, vieš len tvrdo argumentovať a to Ti bráni v načúvaní iných.
      A čo sa týka toho, koho si figúrka Ti naozaj neodpoviem, pretože Ťa vôbec nepoznám, tak nevzťahuj veci na svoju osobu. Ak však tvrdíš niečo iné, tak nežiješ na Slovensku.

      • 14.1.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Kamo…niesom odbornik na vsetko ani zdaleka tomu ver. Mam vsak jednu zasadu a to ze ked chcem nieco kritizovat tak musim vediet co. To je zaklad. Nemozem kritizovat nieco a pouzivat k tomu argument postaveny na vode a navyse ked to s temou nesuvisi ani trochu.

       K tomu aby ktokolvek, nielen “bezny” ludia vyjadrili svoj nazor by bolo dobre aby mali vsetci nazor postaveny na nejakych faktoch, potom sa debata aj spolocnost posunie vpred tomu ver. Kazdy clovek sa moze vyjadrit, ale vzdy by to malo mat hlavu a patu. Viest dialog a tvrdo argumentovat ide ruka v ruke. Pretoze ked vedies dialog a nepouzivas tvrde argumenty zalozene na faktoch tak sa bavis len o pocitoch a debata nikam nevedie.

       Nevztahujem veci len na svoju osobu, ale som jeden z tych ktorych si nazval panacikmi a vytvaras dojem ze su ovladani oligarchami. Tak som ta ziadal aby si povedal kto konkretne je ovladany oligarchami. Znovu sme len pri faktoch. Ja zijem na Slovensku, zijem v Trnave cely zivot aj tu budem az do smrti. Treba sa ale naucit rozlisovat, veci pomenovat pravym menom, pouzivat fakty a mena a nie pausalizovat, lebo takto sa nikam nepohneme :) Pekny den

       • 14.1.1.1.1.1.1
        juraj says:

        Už len jedna poznámka a končím. Ako malí chlapci sme si robili žarty, že: Kto neští s nami, ští proti nám” – nie vždy to platí

        • 14.1.1.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzak says:

         A co to ma spolocne s tym ze nehladiac na to ci som za nieco alebo proti niecomu tak to co tvrdim by nemalo mat zaklad postaveny na vode a na “hovori sa” ale na faktoch?

         • 14.1.1.1.1.1.1.1.1
          juraj says:

          Ako právnik sa budem držať dôkazov a faktov, ale aké fakty a naštudované dokumenty potrebujem k tomu, aby občan vyjadril svoj názor na to, čo sa mi v meste páči a čo nie, čo tu chcem, alebo čo tu nechcem, čo sa v spoločnosti deje a pod. Veď si uvedom, že v tomto meste žijú tisíce ľudí, ktorých táto doba informačných technológií neprevalcovala, ale pozerajú na svet to čo sa deje okolo nich obyčajným “sedliackym” rozumom- pohľadom. Takže tak, nie každý, kto má iný názor je náš nepriateľ, ktorého treba naraziť na koľaj spôsobom, najprv študuj a potom môžeš niečo povedať. Takto teda nie.

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           Sedliacky rozum mi hovori ze to ci o niekom budem tvrdit ze je “panacik” a necakat ziadnu reakciu asi nejde dokopy. Ja som zastanca zdraveho sedliackeho rozumu, ktory v tejto spolocnosti podla mna absentuje v obrovskej miere a nahradza ho tzv. politicka korektnost alebo tzv. newspeak.

           Preto ako zastanca sedliackeho rozumu a odporca akejkolvek prehnanej koreknosti ti budem na vseobecne frazy vzdy argumentovat a ziadat fakty, pretoze pojem sedliacky rozum nepovazujem za urazku ale naopak nieco co je vzdy postavene na jednoduchom zaklade a to takom ze musim vediet co tvrdim. Ked ja teba nazvem panacikom alebo poskokom nejakeho oligarchu bez toho aby som vedel preco tak budes reagovat ako? Nebud zbytocne citlivy chlape.

           Tu je clanok o tom ze sukromny investor ide stavat na sukromnom pozemku nieco co nieje v rozpore s uzemnym planom mesta (ani mne sa to nepaci) a ty ked hovoris ze si pravnik tvrdis ze by sa o podobnych veciach malo rozhodovat v miestnom referende? Sorry ja mam k pravu asi tak daleko ako k Saganovi na biku ale toto pravnik nemoze povedat ani o stvrtej rano a s tromi promile v zilach. Aby sa v miestnom referende rozhodovalo o tom kto ako vyuzije svoj vlastny majetok? Nesranduj.

           Nikto ti nezakazuje vyjadrit si svoj nazor, mne sa to tiez nepaci, ale je to sukromny majetok. V pripade ak by mesto poskytlo takyto priestor na nakupne centrum z vlastneho majetku tak prosim, vsetka kritika je namieste. Takto ani omylom. Treba sa naucit rozlisovat a prestat pausalizovat.

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           forrest gump says:

           takže ty chceš referendum aby sa ľudia vyjadrili k tomu, čo aj tak nemá možnosť nikto (okrem majiteľa) ovplyvniť? a načo by bolo také referendum? navyše by sa ho nezúčastnilo ani 30 % ľudí.

           pochopiť písaný text ti robí veľmi veľké problémy.

           písal si, že už končíš (našťastie), ale dal si ďalší príspevok. a kde je logika a rozum?

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.3
           Flego says:

           Ale chlapci, toľko hádok :-) Ja vám vravím, že referendum o tomto obchodnom centre bude a vyjadrí sa v ňom každý obyvateľ Trnavy a širokého okolia. Buď tam bude chodiť dosť ľudí a OC bude prosperovať, alebo tam bude chodiť málo ľudí a OC skrachuje. Takto získame naozaj spravodlivý výsledok.Inak za komančov mala TA viac obyvateľov ako dnes a bol tu JEDINÝ OD Jednota na námestí a hladovali sme snáď? Teraz tu máme koľko OC? A kto tam míňa peniaze? Keby každý kupoval len to čo potrebuje, žiadne OC by tu neboli.

 15. 15
  Tomas says:

  A ten paškvil na vstupe do city parku je akože čo ? Nebol tam náhodou projektovaný kruháč ? Nejako z neho vznikol trojuholník.

 16. 16
  Roman says:

  No kde sú peniaze tam je moc….Bohužial tak to chodí u náas na Slovensku.Verím to mu že asi 80% Trnavcanou stým nesúhlasí….Len škoda že sa tu nepostaví nič pre naše deti však sa už ani nemaju kde hrať a absolutne nikto stým nič nerobí načo su potom mestký poslanci?

 17. 17
  Dušan says:

  Ktovie koľko nákupných centier pribudne v Trnave, kým dokončia rekonštrukciu OD Jednota. Ľudia tam dovtedy aj zabudnú chodiť.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.