reklama

Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum

Už na jar 2017 je plánované zahájenie výstavby ďalšieho obchodného centra na Trstínskej ulici. Stáť má v areáli bývalého Milexu. Nové obchody stavajú aj na opačnej strane cesty na niekdajšich pozemkoch Výskumného ústavu kukurice.

Investor podľa dokumentov predložených na posudzovanie príslušnými úradmi a inštitúciami plánuje začať s výstavbou na jar 2017, stavebné práce majú byť dokončené o sedem mesiacov neskôr v novembri.

Jednopodlažné centrum obchodu a služieb bude mať tvar obdĺžnika s rozmermi 99×52 metrov. Celková plocha dotknutého územia je 28-tisíc metrov štvorcových.

Samotná stavba zasiahne v prvej etape plochu 5000 metrov štvorcových, v druhej etape má pribudnúť retail na ploche 2300 metrov.

Najväčšiu plochu zaberú parkoviská a cesty – takmer 14-tisíc metrov štvorcových, na ploche 7100 metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Pri centre vznikne 289 parkovacích miest.

milex-trstinska
Objekty bývalého Milexu plánujú búrať začiatkom budúceho roka
Ilustračné foto: Google Street View

Z areálu bývalého Milexu plánujú asanovať všetky budovy, zostane len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Začiatok búracích prác je podľa materiálov, ktoré zástupca investora predložil na posudzovanie dotknutým inštitúciám a úradom, predpokladaný na január 2017, asanácia objektov má trvať približne štyri mesiace.

Skúsenosti s podobnými plánovanými projektmi z minulosti však hovoria, že očakávané termíny investorov nemusia byť úplne reálne.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.

V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne.

Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Investičné náklady odhaduje investor na 4 milióny eur, predokladá sa vznik 80 nových pracovných miest.

cos-trstinska-milex
Celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2016 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.