reklama

Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum

Už na jar 2017 je plánované zahájenie výstavby ďalšieho obchodného centra na Trstínskej ulici. Stáť má v areáli bývalého Milexu. Nové obchody stavajú aj na opačnej strane cesty na niekdajšich pozemkoch Výskumného ústavu kukurice.

Investor podľa dokumentov predložených na posudzovanie príslušnými úradmi a inštitúciami plánuje začať s výstavbou na jar 2017, stavebné práce majú byť dokončené o sedem mesiacov neskôr v novembri.

Jednopodlažné centrum obchodu a služieb bude mať tvar obdĺžnika s rozmermi 99×52 metrov. Celková plocha dotknutého územia je 28-tisíc metrov štvorcových.

Samotná stavba zasiahne v prvej etape plochu 5000 metrov štvorcových, v druhej etape má pribudnúť retail na ploche 2300 metrov.

Najväčšiu plochu zaberú parkoviská a cesty – takmer 14-tisíc metrov štvorcových, na ploche 7100 metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Pri centre vznikne 289 parkovacích miest.

milex-trstinska
Objekty bývalého Milexu plánujú búrať začiatkom budúceho roka
Ilustračné foto: Google Street View

Z areálu bývalého Milexu plánujú asanovať všetky budovy, zostane len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Začiatok búracích prác je podľa materiálov, ktoré zástupca investora predložil na posudzovanie dotknutým inštitúciám a úradom, predpokladaný na január 2017, asanácia objektov má trvať približne štyri mesiace.

Skúsenosti s podobnými plánovanými projektmi z minulosti však hovoria, že očakávané termíny investorov nemusia byť úplne reálne.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.

V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne.

Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Investičné náklady odhaduje investor na 4 milióny eur, predokladá sa vznik 80 nových pracovných miest.

cos-trstinska-milex
Celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2016 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.