reklama

Kaufland v bývalom Milexe začnú stavať zrejme začiatkom roku 2018, dovtedy zbúrajú staré budovy

Objekty bývalého Milexu na Trstínskej ulici začnú búrať zrejme ešte pred koncom tohto roka. Pozemky pre výstavbu nákupného centra Kaufland v areáli zaniknutých mliekarní majú byť pripravené na výstavbu v januári 2018.

Podľa aktualizovaných informácií by mali začať búracie práce objektov bývalého Milexu zrejme ešte do pred koncom roku 2017. Zámer pripravujú pre vydanie stavebného povolenia, územné rozhodnutie získalo právoplatnosť v júli tohto roku.

Vlastník objektov a pozemkov plánuje asanovať všetky budovy, zostať má len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Nájomníci dostali počas augusta výpovede.

Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.


Budovy bývalého Milexu budú o pár mesiacov minulosťou

Projekt nazvaný Centrum obchodu a služieb na Trstínskej ulici bude pozostávať z prevažne jednopodlažného objektu Kaufland obdĺžnikového pôdorysu s rozmermi 58 x 98 metrov. Z pôvodného plánu výstavby druhého retailového objektu developer upustil.

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Objemu zastavanej plochy objektmi dosiahne 5690 metrov štvorcových, celková podlahová plocha má byť 5900 metrov štvorcových.
Plochy zelene sú navrhnuté s celkovou rozlohou viac ako 7400 metrov štvorcových.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

V areáli bude k dispozícii 289 parkovacích miest.


Celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Zdroj: Investor / Ateliér DV

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.
V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne. Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Dotknutá lokalita je podľa Územného plánu mesta Trnava určená pre funckiu plôch a blokov areálov a zariadení mestotvorných podnikateľských aktivít, komercie a služieb.


Pohľady na budúce nákupné centrum Kaufland

Zdroj: Investor / Ateliér DV

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2017 6:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kaufland v bývalom Milexe začnú stavať zrejme začiatkom roku 2018, dovtedy zbúrajú staré budovy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.