reklama

TTSK chce opraviť rozbitú cestu v Horných Orešanoch z eurofondov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) chce prostredníctvom eurofondov zrekonštruovať cestu II. triedy v Horných Orešanoch.

Rekonštrukcia takmer päťkilometrového úsek naprieč obcou má stáť viac ako 3,6 milióna eur. Povinné päťpercentné spolufinancovanie zo strany kraja predstavuje čiastku 180-tisíc eur.

TTSK predloží žiadosť o nenávratný finančný príspevok z programu IROP. Formálne bude predloženie žiadosti a zabezpečenie spolufinancovania z rozpočtu kraja schvaľovať zastupiteľstvo v stredu 19. júna 2019.


Cesta II. triedy v Horných Orešanoch

Reprofoto: Google Street View

Rekonštrukcia prieťahu cesty II. triedy sa má týkať úseku s dĺžkou 4,89 km, zrejme tak zasiahne nielen samotnú obec, ale aj časť cesty pred a za Hornými Orešanmi.

Komunikácia v obci je už niekoľko rokov vo veľmi zlom stave, plná nerovností a porúch v dôsledku viacerých rozkopávok z minulosti.

“Cieľom projektu je zvýšenie bezpečnosti na cestách a zlepšenie jestvujúceho stavebno-technického stavu so zreteľom na vytvorenie modernej a bezpečnej komunikácie. Rekonštrukcia, modernizácia prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti verejnej osobnej dopravy,” konštatuje TTSK.

Jednou z povinných príloh žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku je aj doklad žiadateľa o zabezpečení financovania projektu – originál uznesenia Zastupiteľstva TTSK o zabezpečení vlastných zdrojov na realizáciu projektu.

Trnavská župa predloží okrem projektu rekonštrukcie cesty v Horných Orešanoch aj žiadosti o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty v Lehniciach, na horskom priechode Havran nad Piešťanmi v smere do Topoľčian a v Sobotišti.

MAPA: Vjazd do H. Orešian od Smoleníc

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2019 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “TTSK chce opraviť rozbitú cestu v Horných Orešanoch z eurofondov”

 1. 1
  Sisa says:

  Ano to je fajn ale kedy sa bude robit cesta do Suchej co bolo aj avizovane v januari a nic sa nedeje poprosim nepiste nic dopredu co sa bude robit v patrocnici ako aj ozelenrnie lavky a mnoho dalsich ale vtedy kuz sa to bude realizovat toto uz tu bolo

  • 1.1
   Fondy says:

   Lavka je vysutazena ale kedze je to cez EU fondy tak podlieha zdlhavym kontrolam.

  • 1.2
   UG says:

   V minulosti sa cesty aj servisovali. V letnom období sa okrem iného aj cesta do Suchej penetrovala, tak aby penetrácia zatiekla aj do najmenších trhlín, plus sa k tomu posypala jemným pieskom, aby to vydržalo. Po zime také výtlky ako bývajú teraz, nebývali. No a tá cesta je tam doteraz. V určitom období takáto starostlivosť zakapala, do toho prišla intenzívnejšia záťaž a cesta je po rokoch v takom stave ako je.

   To ja ako s plechovou strechou. Ušetrí sa na nátere niekoľko sto eur a potom oprava stojí 15000.- Takto aktuálne fungujú naši moderní hospodári, ktorí všetko vedia, všade boli a tam kde neboli si práve kúpili cestovný lístok.

 2. 2
  sTToka says:

  Ako sa robili cesty a lávky za komunistov, ked neboli eurofondy?
  zlí hospodári sú pri moci, keď si také nenáročné (extrémne finančne) veci nevieme urobiť z vlastných zdrojov

  • 2.1
   Fondy says:

   Niektore cesty neboli od komunistov opravene tak aj vyzeraju. Teraz su vsetky samospravy podfinacovane a maju co robit aby udrazli svoje bezne vydavky a nie este aby investovali miliony na opravy ciest, chodnikov a inych veci ktore su roky rokuce zanedbane.

   • 2.1.1
    Jery says:

    Tak dobre financované samosprávy neboli v celej histórii samostatnosti Slovenska. Dôvod – ekonomike sa darí a tým sú aj väčšie prímy štátu a ten môže viac rozdeliť. Na tom nemá zásluhu ani Fico ani Radičová. Nebyť Dzurindu, Sulíka , Matovič túto smotanu mohli lízať súčasný opozičný poslanci len im ležal na stole problém Grácka a podvody s prenájmom budovy pre daňový úrad v Košiciach, tak to Radičová postavila tak , buď ja alebo stranícke kšefty. Zvolili si kšefty, tak prestať roniť krokodílie slzy a začať seriózne pracovať

   • 2.1.2
    jozef says:

    Podfinancované ?????? nepovedal by som, len treba narábať s tými financiami, menej úradníkov, lepšie makať a bude aj na cesty

   • 2.1.3
    jozef says:

    Podfinancované to je vtip dňa

  • 2.2
   www says:

   Treba zrusit nezmyselne samospravy a budu peniaze aj na taketo veci !

 3. 3
  anabela says:

  …. a cesta medzi Kamenným Mlynom a Bielym Kostolom kedy príde aspoň do plánu ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.