reklama

TTSK chce opraviť rozbitú cestu v Horných Orešanoch z eurofondov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) chce prostredníctvom eurofondov zrekonštruovať cestu II. triedy v Horných Orešanoch.

Rekonštrukcia takmer päťkilometrového úsek naprieč obcou má stáť viac ako 3,6 milióna eur. Povinné päťpercentné spolufinancovanie zo strany kraja predstavuje čiastku 180-tisíc eur.

TTSK predloží žiadosť o nenávratný finančný príspevok z programu IROP. Formálne bude predloženie žiadosti a zabezpečenie spolufinancovania z rozpočtu kraja schvaľovať zastupiteľstvo v stredu 19. júna 2019.


Cesta II. triedy v Horných Orešanoch

Reprofoto: Google Street View

Rekonštrukcia prieťahu cesty II. triedy sa má týkať úseku s dĺžkou 4,89 km, zrejme tak zasiahne nielen samotnú obec, ale aj časť cesty pred a za Hornými Orešanmi.

Komunikácia v obci je už niekoľko rokov vo veľmi zlom stave, plná nerovností a porúch v dôsledku viacerých rozkopávok z minulosti.

„Cieľom projektu je zvýšenie bezpečnosti na cestách a zlepšenie jestvujúceho stavebno-technického stavu so zreteľom na vytvorenie modernej a bezpečnej komunikácie. Rekonštrukcia, modernizácia prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti verejnej osobnej dopravy,“ konštatuje TTSK.

Jednou z povinných príloh žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku je aj doklad žiadateľa o zabezpečení financovania projektu – originál uznesenia Zastupiteľstva TTSK o zabezpečení vlastných zdrojov na realizáciu projektu.

Trnavská župa predloží okrem projektu rekonštrukcie cesty v Horných Orešanoch aj žiadosti o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu cesty v Lehniciach, na horskom priechode Havran nad Piešťanmi v smere do Topoľčian a v Sobotišti.

MAPA: Vjazd do H. Orešian od Smoleníc

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2019 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TTSK chce opraviť rozbitú cestu v Horných Orešanoch z eurofondov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.