reklama

Most v Horných Orešanoch je o krok bližšie k rekonštrukcii, župa vyhlásila verejné obstarávanie

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) zverejnila súťažné podklady na verejné obstarávanie na rekonštrukciu mosta v Horných Orešanoch. Súťaž sa rozbieha po druhýkrát z dôvodu odstúpenia pôvodného zhotoviteľa od zmluvy. Predpokladaná hodnota zákazky je 522-tisíc eur. Ambíciou kraja je začať s realizáciou rekonštrukcie ešte v tomto kalendárnom roku.

„Zhotoviteľ, ktorého sme vysúťažili ešte minulý rok, napokon odstúpil od zmluvy ešte predtým, ako nastúpil na práce. Keďže chceme začať s rekonštrukciou mosta čo najskôr, rozbehli sme opakované verejné obstarávanie. Aktualizovali sme predpokladanú hodnotu zákazky, ktorá stúpla o 127-tisíc eur a vyšplhala sa na 522-tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Most cez potok Parná v Horných Orešanoch bol postavený v roku 1969 a má dĺžku 12,5 metra.

FOTO: TTSK

Most sa nachádza na ceste II. triedy číslo II/502. Podľa diagnostiky z marca 2021 je v zlom stave.

Vzhľadom na nefunkčnú izoláciu dochádza k zatekaniu a degradácii jeho nosnej konštrukcie. Cieľom rekonštrukcie je zmodernizovať nosnú konštrukciu, mostný zvršok a zároveň vybudovať systém odvodňovania, čím sa predĺži životnosť objektu a zvýši bezpečnosť účastníkov premávky.

Krajskí poslanci na svojom júnovom zasadnutí schválili zmenu rozpočtu, ktorou navýšili rozpočet na rekonštrukcie ciest a mostov v tomto roku o 3 milióny eur. Reagovali tak na rastúce ceny stavebných materiálov, čo sa týka aj mostu v Horných Orešanoch.

Celkovo tak bude mať župa na modernizáciu cestnej infraštruktúry 18,6 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2022 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.