reklama

Spaľovňa odpadov na Majdáne pri Horných Orešanoch nebude

Boj obyvateľov Horných Orešian proti výstavbe spaľovne odpadov v časti Majdán je zdá sa, vyhraný.

Podľa informácií, ktoré priniesla agentúra SITA, obecné zastupiteľstvo v Horných Orešanoch v pondelok 23. januára na mimoriadnom rokovaní zrušilo uznesenie z októbra 2011, ktorým odsúhlasilo spoločnosti Vinos začať s prípravnými prácami na vybudovanie spaľovne.

Hlavným dôvodom na zrušenie súhlasného stanoviska bolo rozhodnutie majiteľa nepredať investorovi svoje pozemky.


V roku 2011 postihla obyvateľov Majdána prírodná katastrofa v podobe silnej búrky, ktorá strhla jediný prístupový most do oblasti

Koncom minulého roku sa v Horných Orešanoch zdvihla vlna nesúhlasu miestnych obyvateľov. Pod petíciu proti spaľovni sa podpísalo viac ako 800 ľudí.

Je to nevhodná lokalita, ktorá sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty v tesnej blízkosti národnej prírodnej rezervácie Záruby a Doliny Hlboče, prírodnej rezervácie Lošonský háj a Bolehlav, chráneného areálu Všivavec, prírodnej pamiatky Čertov žľab a národnej prírodnej pamiatky Jaskyne Driny. Cez cestu sa nachádza vodná nádrž Horné Orešany a rekreačné centrum Horných Orešian s novovznikajúcou chatovou oblasťou. Negatívne dopady na kvalitu života aj ľudí z okolitých obcí bude mať preprava veľkého množstva odpadov po nevhodných komunikáciach,“ poukazoval petičný výbor.

So zámerom výstavby spaľovne odpadov v lokalite Majdán súhlasil aj územný plán obce. Podľa starostu Jána Kormútha by investícia priniesla desiatky pracovných miest a peniaze do obecnej pokladne. Investor deklaroval len zanedbateľné vplyvy na životné prostredie.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2012 12:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spaľovňa odpadov na Majdáne pri Horných Orešanoch nebude”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.