reklama

Spaľovňa odpadov na Majdáne pri Horných Orešanoch nebude

Boj obyvateľov Horných Orešian proti výstavbe spaľovne odpadov v časti Majdán je zdá sa, vyhraný.

Podľa informácií, ktoré priniesla agentúra SITA, obecné zastupiteľstvo v Horných Orešanoch v pondelok 23. januára na mimoriadnom rokovaní zrušilo uznesenie z októbra 2011, ktorým odsúhlasilo spoločnosti Vinos začať s prípravnými prácami na vybudovanie spaľovne.

Hlavným dôvodom na zrušenie súhlasného stanoviska bolo rozhodnutie majiteľa nepredať investorovi svoje pozemky.


V roku 2011 postihla obyvateľov Majdána prírodná katastrofa v podobe silnej búrky, ktorá strhla jediný prístupový most do oblasti

Koncom minulého roku sa v Horných Orešanoch zdvihla vlna nesúhlasu miestnych obyvateľov. Pod petíciu proti spaľovni sa podpísalo viac ako 800 ľudí.

Je to nevhodná lokalita, ktorá sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty v tesnej blízkosti národnej prírodnej rezervácie Záruby a Doliny Hlboče, prírodnej rezervácie Lošonský háj a Bolehlav, chráneného areálu Všivavec, prírodnej pamiatky Čertov žľab a národnej prírodnej pamiatky Jaskyne Driny. Cez cestu sa nachádza vodná nádrž Horné Orešany a rekreačné centrum Horných Orešian s novovznikajúcou chatovou oblasťou. Negatívne dopady na kvalitu života aj ľudí z okolitých obcí bude mať preprava veľkého množstva odpadov po nevhodných komunikáciach,“ poukazoval petičný výbor.

So zámerom výstavby spaľovne odpadov v lokalite Majdán súhlasil aj územný plán obce. Podľa starostu Jána Kormútha by investícia priniesla desiatky pracovných miest a peniaze do obecnej pokladne. Investor deklaroval len zanedbateľné vplyvy na životné prostredie.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2012 12:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spaľovňa odpadov na Majdáne pri Horných Orešanoch nebude”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.