reklama

Trnava pripravuje modernizáciu verejného osvetlenia na jedenástich uliciach za dva milióny eur

Trnavská radnica vypísala verejnú súťaž na modernizáciu verejného osvetlenia na území mesta. Samospráva získala na uskutočnenie projektu nenávratný finančný príspevok z eurofondov prostredníctvom Ministerstva investícií regionálneho rozovoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktorý pokryje 95 percent nákladov, zvyšok investuje mesto zo svojho rozpočtu.

Rekonštrukcia a modernizácia verejného osvetlenia sa uskutoční na uliciach Bučianska, Hlboká, Rybníkova, Trstínska, Terézie Vansovej, gen. Goliána, Kollárova, Nerudova, Sladovnícka, Tamaškovičova a V. Clementisa.

Ilustračné foto

Celkom dôjde k výmene viac ako 700 svietidiel. Najviac – vyše 200 nových svietidiel bude na Clementisovej, približne 100 na Kollárovej, viac ako 80 nových svietidiel nainštalujú na Trstínskej, o dvadsať menej na Hlbokej, asi 60 na Rybníkovej, takmer 50 na T. Vansovej, približne 40 je naplánovaných na Bučianskej, Golianovej a Nerudovej, ako aj na Tamaškovičovej. Na Sladovníckej ulici majú vymeniť 16 svietidiel.

Predpokladané náklady sú 2,1 milióna eur s DPH, konečnú cenu môžu znížiť ponuky uchádzačov vo verejnej súťaži.

Výzva na predkladanie ponúk záujemcov trvá do 2. júna 2023.

Práce by sa mali uskutočniť v tomto roku na sklonku leta a počas jesene.

Výmena svietidiel je na niektorých uliciach spojená aj výmenou stožiarov, stavebnými úpravami, inštaláciou nových rozvodov, ale aj systémov ovládania svietidiel, ktoré budú vybavené systémom pre spínanie, stmievanie, monitoring a riadiacimi jednotkami.

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2023 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.