reklama

Radnica bude súťažiť firmu, ktorá sa na štyri roky postará o 23 mestských fontán

Mesto sa chystá vysúťažiť firmu, ktorá sa počas dvoch rokov postará o údržbu a opravy fontán na území Trnavy.

Trnavská radnica zverejnila podmienky verejnej súťaže na údržbu a opravy fontán vo vlastníctve mesta Trnava.

Mesto stáli v ostatných rokoch údržba a opravy fontán v rozsahu od 32 000 eur v roku 2015 po predpokladaných 44 000 eur navrhnutých v rozpočte na rok 2018.

Predpokladaná hodnota zákazky je 84 000 eur s DPH na obdobie štyroch rokov.


Fontána na Študentskej ulici

Na území mesta Trnava sa nachádza v súčasnosti 23 fontán, tri z nich sú súčasťou projektov, ktoré majú byť dokončené v dohľadnom čase.

Dvanásť fontán je okrasných, desať pitných a jedna fontána je hmlová.

Dodávateľ služby bude pre mesto zabezpečovať údržbárske práce ako sú pravidelné mechanické čistenie bazénov, prepadových a odtokových zariadení, mreží, filtrov, trysiek a všetkých súčastí fontán od odpadkov a nečistôt, chemické čistenie nerezových častí, odstraňovanie vodného kameňa a graffiti, dopĺňanie chémie – soli a chlóru, dopĺňanie vody, nastavenie riadiacej jednotky, časových spínačov, odpisovanie stavu energií, jarné spustenie a zazimovanie fontán s montážou a demontážou čerpadiel pri určených fontánach.

V rámci opráv fontán je nutné riešiť opravy, prípadne výmeny jednotlivých komponentov fontán hlavne filtrov, čerpadiel, trysiek, osvetlenia, transformátorov, riadiacich jednotiek, ventilov, bazénov, ventilov tak, aby fontány boli funkčné a spôsobilé pre svoj účel.

Hodnotiacim kritériom bude predložená cena za hodinu bežnej údržby fontán s váhou 70 percent a cena za hodinu opravy fontány s váhou 30 percent.

FONTÁNY V TRNAVE (stav vo februári 2018)

Mesto Trnava v súčasnosti spravuje 23 fontán, z toho 12 okrasných, 10 pitných a 1 hmlovú fontánu.

Okrasné fontány sa nachádzajú na uliciach V. Clementisa (2x), na Trojičnom námestí, Paulínskej ulici, Námestí SNP, Študentskej ulici, v Parku A. Bernoláka, Parku J. Kráľa, Hospodárskej ulici, Univerzitnom parčíku a Hlavnej ulici (2x).

Pitné fontány sú na Divadelnej ulici, v Parku J. Kráľa, Univerzitnom parčíku, na Hlavnej ulici (2x), Jeruzalemskej ulici, v Parčíku Bela IV. (2x).
V príprave sú pitné fontány na spádovom detskom ihrisku na Limbovej ulici a vo dvore obytného súboru Vodáreň (Veterná 17).

Pred prvým spustením aj je hmlová fontána je na spádovom detskom ihrisku na Limbovej ulici s 15 hmlovými tryskami vodného prvku.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2018 7:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.