reklama

Zo štrnástich trnavských fontán budú od 1. mája v prevádzke len štyri

V stredu 1. mája spustí mesto do prevádzky štyri fontány, nad ďalšími desiatimi visí otáznik.

Fungovať by podľa informácií vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča mali už o niekoľko dní fontány v Univerzitnom parčíku, na Trojičnom námestí, na Paulínskej ulici pri mestskom úrade a na Námestí SNP v parčíku pri soche osloboditeľov.

V minulých rokoch spúšťalo mesto fontány obvykle až v druhej polovici mája. Pre rýchly nástup veľmi teplého počasia došlo k rozhodnutiu spustiť niektoré fontány do prevádzky o dva až tri týždne skôr.

fontana-parcik
parcik-fontana
Najnovšia fontána v Trnave je umiestnená v Univerzitnom parčíku. Spustiť ju plánujú 1. mája

Prevádzkovanie ďalších desiatich fontán v tomto roku je podľa jeho slov zatiaľ otázne. Viaceré fontány sú podľa vyjadrenia pracovníkov mestského úradu v nevyhovujúcom technickom stave, niektoré poškodili vandali.

V roku 2013 vyčlenilo mesto na údržbu fontán, spustenie do prevádzky a výdavky na vodné, stočné a elektrickú energiu 9150 eur. Je to o približne tri až štyritisíc eur menej ako pred dvoma rokmi, kedy fungovalo jedenásť fontán.

O tom, či budú v tomto roku v prevádzke aj ostatné fontány, rozhodne mesto na základe výsledkov prieskumu ich aktuálneho technického stavu s prihliadnutím na finančné možnosti.

fontana-studentska
Okrasná fontána na Študenskej ulici. Mesto zatiaľ nevie, či ju v tomto roku zapoja

Otáznik v tejto chvíli visí nad okrasnými fontánami v Parku Janka Kráľa pri stanici, v Bernolákovom sade, na Hospodárskej ulici, na Clementisovej pri bowlingu, na Študentskej či Tajovského ulici na Prednádraží.

Tomašovič v tejto chvíli nedokázal potvrdiť, či mesto spustí pitné fontánky na Divadelnej ulici, v parku Janka Kráľa a na Jeruzalemskej v parčíku.

V blízkej budúcnosti plánuje mesto inštalovať v centre tri nové okrasné fontány – dve pribudnú na novej pešej zóne, jedna na Univerzitnom námestí.

Sezóna trnavských fontán trvá každý rok približne päť mesiacov od mája do októbra.

Zoznam fontán na území mesta Trnava:

Okrasné fontány:
V.Clementisa (2 ks)
Trojičné námestie
Univerzitný parčík
Paulínska
Námestie SNP
Študentská
Park A. Bernoláka
Mestský amfiteáter
Park J. Kráľa
J.G.Tajovského
Hospodárska

Pitné fontány:
Divadelná
Park J. Kráľa
Jeruzalemská

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2013 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zo štrnástich trnavských fontán budú od 1. mája v prevádzke len štyri”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.