reklama

Vianočné trhy s rekordnou návštevnosťou uzavrie štedrá večera, predaj končí v stredu

Vianočné trhy 2015 ako najväčšia akcia roka v Trnave finišujú. Posledným dňom predaja je streda 23. decembra. Drevené stánky budú otvorené do 18. hodiny. V medzisviatočnom období budú fungovať občerstvovacie stánky pri Dome kultúry. Námestie opäť ožije na Silvestra. Pripravený program pre rodiny s deťmi s ohňostrojom, aj večerný koncert, diskotéka a Novoročný ohňostroj.

Podľa slov organizátora Ivana Novotného tohtotorčné Vianočné trhy zaznamenali najvyššiu návštevnosť v histórii.

vianocna-trnava

„Aj napriek nie práve príjemnému počasiu v druhej polovici decembra môžeme skonštatovať, že vysoká návštevnosť bola priebežne počas celého trvania Vianočných trhov,“ hodnotí.

Už nie je žiadnym prekvapením, že okrem samotných Trnavčanov navštevujú centrum mesta v hojnom počte ľudia okolia aj zo vzdialenejších miest.

„Je to pozitívny signál. Sledujeme, že do Trnavy prichádza v decembri množstvo ľudí. Páčia sa im nielen trhy, ale aj upravené centrum mesta, kaviarne, atmosféra, život, ktorý tu pulzuje. Samozrejme, teší nás, keď počúvame na naše mesto slová chvály,“ konštatuje Novotný.

Organizátori hodnotia pozitívne aj záujem ľudí o kultúrny program, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Vianočných trhov.

Na večerných koncertoch sa aj počas pracovných dní pravidelne schádzalo publikum v hojnom počte.

„Z počtu divákov na koncertoch a celkovo z ľudí a atmosféry v centre boli najviac prekvapené bratislavské kapely. Každý interpret z hlavného mesta, ktorý u nás vystupoval, vyjadril prekvapenie aj potešenie z toho, ako Trnava žije,“ pochvaľujú si organizátori.

tomecek
Samuel Tomeček s kapelou

Radosť z návštevnosti trhov majú logicky aj obchodníci. „Už dnes si chcú rezervovať miesta na budúci rok, čo jasne dokumentuje spokojnosť predajcov.“

Posledným bodom programu bude vystúpenie zoskupenia Vrbovské vŕby v stredu o 18. hodine.

Na Štedrý deň pripravili organizátori novinku – večeru pre osamelých a ľudí bez domova.

V popoludňajších hodinách od 14. do 16. hodiny sa bude podávať na námestí kapustnica, vyprážaný kapor a zemiakový šalát pre núdznych či ľudí bez domova.

„Bola to myšlienka jedného z našich partnerov, my ju radi pomôžeme zrealizovať. Na Štedrý deň popoludní pozývame nielen osamelých, ľudí bez domova, ale aj ostatných Trnavčanov, aby prišli v rámci prechádzky pred štedrou večerou prejaviť dobrú vôľu a porozprávať sa s ľudmi, ktorí mali možno menej štastia v živote a osud či iné okolnosti im nedopriali žiť tak, ako by si to predstavovali,“ uzavrel Ivan Novotný.

SILVESTROVSKÝ PROGRAM NA TROJIČNOM NÁMESTÍ

16.00 Predstavenie pred deti – Divadlo Agape
17.00 Detská diskotéka, súťaže, voľná zábava
18.00 Rodinný ohňostroj (cca 10 min)

22.30 Koncert skupiny Ewelin (pop, rock)
23.30 Diskotéka – DJ Paul La Poyd
00.05 Novoročný ohňostroj (cca 15 min)
00.15 – 02.00 Diskotéka DJ Paul La Poyd

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2015 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.