reklama

Vianočné trhy spestril aj predaj zabíjačkových dobrôt a opekanie býčka

Tohtoročné vianočné trhy v centre Trnavy spestrilo v sobotu 18. decembra okrem sneženia aj opekanie býka a predaj zabíjačkových špecialít. Reštaurácia Trnavský dvor pripravila pre návštevníkov historického centra od skorého rána ochutnávku tradičných slovenských výrobkov z prasiatka.
Ako bonus pribudla ponuka opekaného mäska z asi 300 – kilogramového býčka.

Zabíjačkové špeciality

Jaternice, krvavničky, tlačenka či zabíjačková kaša išli dobre na odbyt. Celé dopoludnie sa pred stánkom tvorili rady nakupujúcich.
Trnavčania si neodpustili ani ochutnávku čerstvého mäsa z asi ročného teliatka. Mladého býčka začali opekať v špeciálne upravenom pojazdnom priestore priamo pred radnicou už okolo jednej hodiny v noci. Ráno pred deviatou bola pre „mäsožravých“ dobre vyzerajúca pochúťka pripravená na porcovanie.

Z opekaného býka ubúdalo každou minútou

„Chutí mi výborne, ďakujem za opýtanie. Idem sa ešte raz posatviť do radu a prinesiem kúsok dobrého mäska aj domov pre muža,“ spokojne sa zalizovala pani Magda. Aj spolu so spoločníčkami si pochvaľovali dobrý nápad, ktorý v rámci Vianočných trhov zrealizovala reštaurácia Trnavský dvor.
„Zabíjačkové pochúťky síce nie sú najlacnejšie, ale z každého sme nakúpili kúsok, aspoň na ochutnávku pre rodinu,“ pridala sa staršia pani, uchlipujúc z čerstvého vareného vínka.

Návštevníkov trhov zohrievalo aj varené vínko

Sobotnú príjemnú armosféru Vianočných trhov v centre Trnavy ešte umocnilo, a aj o poznanie spríjemnilo, sneženie a pravé zimné počasie.

Ďalšie fotografie:

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2010 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vianočné trhy spestril aj predaj zabíjačkových dobrôt a opekanie býčka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.