reklama

SWAN tradičným partnerom vianočných trhov v Trnave

V článku sú použité reklamné informácie

Sviatočnú atmosféru predvianočných dní si budú môcť obyvatelia i návštevníci mesta Trnava vychutnať už od tohto piatku.

Obľúbené vianočné trhy spríjemnia ľuďom zimné dni od 29. novembra až do 23. decembra. Ich súčasťou sú už tradične stánky s ľudovými remeslami, občerstvením, cukrovinkami, vianočnými ozdobami, predajom rýb, ale i rôzne koncerty a kultúrne predstavenia.

swan-vianocne-trhy

Ilustračné foto: SWAN

História vianočných trhov siaha do neskorého stredoveku, kedy sa ľudia prostredníctvom trhov zásobili pred zimným obdobím potravinami, teplým oblečením a ďalšími potrebami nutnými pre prežitie zimy.

Pouličné trhy spojené s oslavou Vianoc a adventu sa najskôr objavili v nemecky hovoriacich krajinách. História vôbec prvých vianočných trhov sa spája s rokom 1294 a mestom Viedeň, o niekoľko desiatok rokov neskôr, v roku 1310 sa vianočné trhy uskutočnili aj v Mníchove.

V Trnave sa takéto spríjemnenie predsviatočných dní po prvýkrát uskutočnilo v roku 1999, kedy trhy tvorilo takmer 20 stánkov.

Spočiatku malo mesto nižší počet predajcov, nakoľko stánky neboli dostatočne chránené proti zimnému počasiu a neboli tak technicky vybavené, ako sú v súčasnosti.

Postupne sa však záujem zvyšoval a v posledných rokoch je počet stánkov vyšší ako 80. Oživenie tejto milej tradície je zaujímavé aj tým, že mesto umožňuje predaj výlučne produktov vianočného charakteru.

Každý, kto navštívil vianočné trhy, si určite obľúbil ich atmosféru a rád sa na ne vracia.

Z rovnakého dôvodu sa aj telekomunikačný operátor SWAN stal tradičným partnerom tohto podujatia. SWAN poskytuje svoje služby mnohým Trnavčanom a stará sa o multimediálnu zábavu v ich domácnostiach nielen počas vianočných sviatkov.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2013 13:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.