reklama

Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky

Po viac ako štvrťstoročí dostalo v utorok Trojičné námestie nové lavičky. Pôvodné slúžili od konca osemdesiatych rokov. Na námestie ich umiestnili pri príležitosti výstavby pešej zóny a osláv 750. výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta v roku 1988.

Mesto vymenilo zastaralé a opotrebované sedenie v centre Trnavy za nové. Drevené lavičky s kovovou konštrukciou sú v súlade s tými, ktoré inštalovali v rámci nedávno dokončenej rekonštrukcie pešej zóny.

Výmena lavičiek je prvým z krokov trnavskej radnice v rámci menšej revitalizácie a obmeny prvkov mobiliáru na Trojičnom námestí. V budúcom roku by malo dôsť aj k výmene lámp verejného osvetlenia.

lavicky-namestie-3
lavicky-namestie-5

Ešte v tomto roku plánje mesto inštalovať nové odpadkové koše.

Väčšina z inštalovaných lavičiek je určených pre jednu osobu, na niekoľkých pri fontáne v rohu námestia sa posadia vedľa seba aj dvaja či traja ľudia.

Prvé zmeny na námestí sa uskutočnili už na jar, kedy mesto nahradilo staré stromy pri fontáne novými, a súčasne vysadilo trávnik s kvetinovým záhonom. Nové stromy pribudli aj pred objektom domu kultúry.

lavicky-namestie-6
lavicky-namestie-1
lavicky-namestie-2
lavicky-namestie-4
lavicky-trojicne
Staré lavičky mali svoje najlepšie časy dávno za sebou

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2014 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.