reklama

Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky

Po viac ako štvrťstoročí dostalo v utorok Trojičné námestie nové lavičky. Pôvodné slúžili od konca osemdesiatych rokov. Na námestie ich umiestnili pri príležitosti výstavby pešej zóny a osláv 750. výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta v roku 1988.

Mesto vymenilo zastaralé a opotrebované sedenie v centre Trnavy za nové. Drevené lavičky s kovovou konštrukciou sú v súlade s tými, ktoré inštalovali v rámci nedávno dokončenej rekonštrukcie pešej zóny.

Výmena lavičiek je prvým z krokov trnavskej radnice v rámci menšej revitalizácie a obmeny prvkov mobiliáru na Trojičnom námestí. V budúcom roku by malo dôsť aj k výmene lámp verejného osvetlenia.

lavicky-namestie-3
lavicky-namestie-5

Ešte v tomto roku plánje mesto inštalovať nové odpadkové koše.

Väčšina z inštalovaných lavičiek je určených pre jednu osobu, na niekoľkých pri fontáne v rohu námestia sa posadia vedľa seba aj dvaja či traja ľudia.

Prvé zmeny na námestí sa uskutočnili už na jar, kedy mesto nahradilo staré stromy pri fontáne novými, a súčasne vysadilo trávnik s kvetinovým záhonom. Nové stromy pribudli aj pred objektom domu kultúry.

lavicky-namestie-6
lavicky-namestie-1
lavicky-namestie-2
lavicky-namestie-4
lavicky-trojicne
Staré lavičky mali svoje najlepšie časy dávno za sebou

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2014 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky”

 1. 1
  ssTT says:

  dnes som tam bol, vyzerá to dôstojnejšie :)

 2. 2
  Tibor Pekarčík says:

  Urcite. Tie predtym lavicky, uz boli vyrazne … “vybyvane”.:-).

 3. 3
  Richard says:

  S úžasom sledujem čo všetko je možné v Trnave urobiť vo volebnom roku do samosprávy ?! …asi by mali byť častejšie !!!!

 4. 4
  michal says:

  je to lepsie ako to bolo – je to čiste, nové….. ale nechapem prečo sa niekto lepšie nezamyslel nad samotným riešením – výsadieb, typom, velkosťou a rozmístením lavičiek – už teraz je to riešenie morálne prežité, a to sa mohlo za rovnaké peniaze vytvoriť niečo na dalších 30-30 rokov. trendy riešenia verejných priestranstiev idú trocha iným smerom…. tak to dopadá keď sa niečo rieši narychlo pred volbami, a bez súťaže na návrh – kde by sa vybralo najlepšie riešenie…

 5. 5
  Jozef A says:

  Pri tej fontáne je to naozaj vymyslené fantasticky. Žeby sa šetrilo lavičkami? Prečo sú tak ďaleko od seba?

 6. 6
  nok says:

  aby tam bezdomovci nespali. inak dobry napad.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.