reklama

Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky

Po viac ako štvrťstoročí dostalo v utorok Trojičné námestie nové lavičky. Pôvodné slúžili od konca osemdesiatych rokov. Na námestie ich umiestnili pri príležitosti výstavby pešej zóny a osláv 750. výročia udelenia výsad slobodného kráľovského mesta v roku 1988.

Mesto vymenilo zastaralé a opotrebované sedenie v centre Trnavy za nové. Drevené lavičky s kovovou konštrukciou sú v súlade s tými, ktoré inštalovali v rámci nedávno dokončenej rekonštrukcie pešej zóny.

Výmena lavičiek je prvým z krokov trnavskej radnice v rámci menšej revitalizácie a obmeny prvkov mobiliáru na Trojičnom námestí. V budúcom roku by malo dôsť aj k výmene lámp verejného osvetlenia.

lavicky-namestie-3
lavicky-namestie-5

Ešte v tomto roku plánje mesto inštalovať nové odpadkové koše.

Väčšina z inštalovaných lavičiek je určených pre jednu osobu, na niekoľkých pri fontáne v rohu námestia sa posadia vedľa seba aj dvaja či traja ľudia.

Prvé zmeny na námestí sa uskutočnili už na jar, kedy mesto nahradilo staré stromy pri fontáne novými, a súčasne vysadilo trávnik s kvetinovým záhonom. Nové stromy pribudli aj pred objektom domu kultúry.

lavicky-namestie-6
lavicky-namestie-1
lavicky-namestie-2
lavicky-namestie-4
lavicky-trojicne
Staré lavičky mali svoje najlepšie časy dávno za sebou

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2014 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po vyše štvrťstoročí inštalovali na Trojičnom námestí nové lavičky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.