reklama

Na námestí sv. Mikuláša inštalovali obnovené lavičky a lampy, pomohli aj dobrovoľníci

Námestie sv. Mikuláša je už pripravené na letnú turistickú sezónu. Trnavčania aj návštevníci mesta si môžu na vynovených lavičkách dopriať romantickú chvíľu odpočinku pod lipami na miestach, kadiaľ mohol kráčať aj kráľ Belo IV., ktorý udelil pred sedemsto sedemdesiatimi siedmimi rokmi Trnave výsady slobodného kráľovského mesta.

Po zotmení iluminujú nevšednú historickú scenériu námestia opravené svietidlá s novými sklami, nový náter dostali aj stojany na bicykle a nechýbajú ani nové smetné koše.

Malou zvláštnosťou tejto obnovy mobiliáru je jej dobrovoľnícky charakter. Materiál potrebný na výmenu drevených častí lavičiek dodala firma L.A.D., o opracovanie sa postarali študenti Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici v Trnave.

Obnovu kovových častí dobrovoľnícky zabezpečila firma Juel. Sedemnásť nových smetných košov zabezpečila Firma A.S.A. v rámci dohodnutého paušálu s mestom Trnava.

Text: mesto Trnava, foto: J. Gmitterová, T. Pekarčík

lampy
Pôvodná a nová lampa

lavicka1
Jedna z obnovených lavičiek na námestí
stara-lavicka
Takto vyzerali staré lavičky

lampa-pr

lamppa-po
Mesto doplnilo aj chýbajúce lampy

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2015 7:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.