reklama

Koniec tmavej Kalvárie. Park dostane nové LED lampy

Trnavský park pri Kalvárii patrí k najkrajším častiam mesta. Štrnásť zastavení krížovej cesty v podobe murovaných kaplniek a lavičky pod majestátnymi stromami vytvárajú pokojnú atmosféru iba kúsok od rušnej premávky. Nebolo to tak však vždy – prostredie bolo v minulosti často neupravené a zanedbané.

Za posledné roky, kedy sa tohto parku ujalo občianske združenie Lepšia Trnava, sa z neho vďaka revitalizácii a pravidelnej údržbe stalo príjemné miesto na prechádzky a oddych. Každý večer po západe slnka sa však park menil na tmavé miesto. Trnavčanov preto určite poteší správa, že kalvária sa už o pár dní rozsvieti svetlom nových LED lámp a park budú môcť využívať i po zotmení.

Osvetlenie je sponzorským darom od firmy Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH (dcérskej spoločnosti PANASONIC) a firmy SLOLUKS zo Slovinska. LED svietidlá predstavujú najvyšší štandard pouličného osvetlenia pri najnižšej spotrebe elektrickej energie.

Nemecká firma Vossloh-Schwabe so sídlom v Trnave práve tento rok oslavuje 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku.

kalvaria-noc

Ilustračné foto

K firemnému jubileu sa spoločnosť rozhodla venovať nové LED lampy pre trnavskú kalváriu a rozsvietiť toto obľúbené miesto.

Keďže výrobný program spoločnosti Vossloh-Schwabe je zameraný na výskum a vývoj komponentov pre svetelnú techniku, spojili sa s partnerskou firmou – slovinským výrobcom svietidiel SLOLUKS, ktorá osvetľovací systém dodala. Táto spoločnosť osvetlila okrem iného aj slovinské Novo Mesto, ktoré je partnerským mestom Trnavy.

Park bude slávnostne rozsvietený v stredu 6. apríla 2016 o 19:30 hod. Na podujatí sa zúčastní primátor Trnavy Peter Bročka, konateľ spoločnosti Vossloh-Schwabe Klaus Ulrich Breisch i konateľ firmy SLOLUKS Martin Vovk.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2016 16:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Koniec tmavej Kalvárie. Park dostane nové LED lampy”

  1. 1
    Juraj says:

    Parada :)

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.