reklama

Koniec tmavej Kalvárie. Park dostane nové LED lampy

Trnavský park pri Kalvárii patrí k najkrajším častiam mesta. Štrnásť zastavení krížovej cesty v podobe murovaných kaplniek a lavičky pod majestátnymi stromami vytvárajú pokojnú atmosféru iba kúsok od rušnej premávky. Nebolo to tak však vždy – prostredie bolo v minulosti často neupravené a zanedbané.

Za posledné roky, kedy sa tohto parku ujalo občianske združenie Lepšia Trnava, sa z neho vďaka revitalizácii a pravidelnej údržbe stalo príjemné miesto na prechádzky a oddych. Každý večer po západe slnka sa však park menil na tmavé miesto. Trnavčanov preto určite poteší správa, že kalvária sa už o pár dní rozsvieti svetlom nových LED lámp a park budú môcť využívať i po zotmení.

Osvetlenie je sponzorským darom od firmy Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH (dcérskej spoločnosti PANASONIC) a firmy SLOLUKS zo Slovinska. LED svietidlá predstavujú najvyšší štandard pouličného osvetlenia pri najnižšej spotrebe elektrickej energie.

Nemecká firma Vossloh-Schwabe so sídlom v Trnave práve tento rok oslavuje 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku.

kalvaria-noc

Ilustračné foto

K firemnému jubileu sa spoločnosť rozhodla venovať nové LED lampy pre trnavskú kalváriu a rozsvietiť toto obľúbené miesto.

Keďže výrobný program spoločnosti Vossloh-Schwabe je zameraný na výskum a vývoj komponentov pre svetelnú techniku, spojili sa s partnerskou firmou – slovinským výrobcom svietidiel SLOLUKS, ktorá osvetľovací systém dodala. Táto spoločnosť osvetlila okrem iného aj slovinské Novo Mesto, ktoré je partnerským mestom Trnavy.

Park bude slávnostne rozsvietený v stredu 6. apríla 2016 o 19:30 hod. Na podujatí sa zúčastní primátor Trnavy Peter Bročka, konateľ spoločnosti Vossloh-Schwabe Klaus Ulrich Breisch i konateľ firmy SLOLUKS Martin Vovk.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2016 16:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Koniec tmavej Kalvárie. Park dostane nové LED lampy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.