reklama

Park na Kalvárii osvetľujú moderné LED lampy. Mesto ich získalo sponzorsky

Park na Kalvárii od stredy 6. apríla osvetľuje dvadsaťjeden nových lámp. Osvetlenie je sponzorským darom mestu Trnava od firiem Vossloh-Schwabe Deutschland a Sloluks zo Slovinska, ktoré pôsobia v našom meste.

Pri príležitosti inštalácie a spustení verejného osvetlenia na Kalvárii sa uskutočnila v parku malá slávnosť. Zúčastnili sa jej spolu s ďalšími pozvanými hosťami primátor Peter Bročka a zástupcovia oboch dodávateľských spoločností Klaus Ulrich Breisch a Martin Vovk.

„Pre mňa osobne má tento park možno trošku väčší význam. Pred časom sme sa v rámci dobrovoľníckych aktivít začali o Kalváriu starať. Podarilo sa nám získať grant na nové lavičky, v tomto prípade sme našli partnerov pre projekt osvetlenia. Túto spoluprácu si veľmi vážim a veľmi pekne ďakujem našim partnerom za tento dar prr Kalváriu,“ povedal v príhovore trnavský primátor.

kalvaria-1
Zástupcovia dodávateľov v spoločnosti trnavského primátora krátko pred spustením nového osvetlenia

Konateľ spoločnosti Vossloh-Schwabe Deutschland, ktorá je dcérskou spoločnosťou firmy Panasonic, Klaus Ulrich Breisch poďakoval radnici za možnosť podieľať sa na tomto projekte.

„Sme šťastní, že sme sa mohli podieľať na tomto projekte. Veríme, že aj my prostredníctvom našich produktov pomôžeme obyvateľom mesta Trnava, aby boli chránení a žili v bezpečí,“ poznamenal zástupca nemeckej spoločnosti, ktorá sídli v mestskom priemyselnom a technologickom parku.

„Naša spoločnosť patrí k lídrom v oblasti priemyselného osvetlenia exteriérov aj interiérov v Slovinsku, svoje aktivity vyvíjame v spolupráci s naším nemeckým partnerom aj v Trnave. S potešením sme prijali ponuku podieľať sa na projekte,“ konštatoval Martin Vovk z firmy Sloluks.

kalvaria-t
Osvetlenie bude fungovať zrejme v celonočnom režime

Zástupcovia kooperujúcich spoločností sú otvorení aj ďalšej spolupráci s trnavskou samosprávou.

Kalvária bude osvetlená počas celej noci.

Osvetlenie je nastavené miernejšie, aby nevytváralo svetelný smog obyvateľom blízkych obytných domov.

Verejné osvetlenie na Kalvárii prestalo fungovať už dávnejšie. Často bolo terčom vandalov. „Mesto zrejme po čase stratilo motiváciu svetlá neustále vymieňať,“ podotkol Bročka.

Nové LED lampy majú špeciálnu úpravu, ktorá má zabrániť vandalom v ich ničení.

Dodané svietidlá predstavujú najvyšší štandard pouličného osvetlenia pri najnižšej spotrebe elektrickej energie. Nemecká firma Vossloh-Schwabe so sídlom v Trnave práve tento rok oslavuje 10. výročie svojho pôsobenia na Slovensku.

K firemnému jubileu sa spoločnosť rozhodla venovať nové LED lampy pre trnavskú Kalváriu a rozsvietiť toto obľúbené miesto. Keďže výrobný program spoločnosti Vossloh-Schwabe je zameraný na výskum a vývoj komponentov pre svetelnú techniku, spojili sa s partnerskou firmou – slovinským výrobcom svietidiel SLOLUKS, ktorá osvetľovací systém dodala.

Táto spoločnosť osvetlila okrem iného aj slovinské Novo Mesto, ktoré je partnerským mestom Trnavy.

Ďalšie fotografie:
kalvaria-2

kalvaria-3

kalvaria-4

kalvaria-5

kalvaria-6

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2016 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.