reklama

Na Streleckej svietia nové lampy, rovnaké by mali pribúdať v širšom centre

Šesť nových lámp pouličného osvetlenia inštalovalo mesto Trnava v minulých dňoch na Streleckej ulici pri chodníku v dotyku Ružového parku.

Nové osvetlenie dizajnovo korešponduje s lampami inštalovanými napríklad na Kapitulskej ulici. Svetelným zdrojom sú moderné LED diódy.

Podľa slov Mariána Nováka z odboru dopravy a komunálnych služieb v budúcnosti mesto plánuje inštalovať rovnaké lampy aj v iných uliciach širšieho historického centra.


Dnes však s určitosťou nevieme povedať, koľko takýchto lámp a kde pribudnú. Závisí od finančných možností mestského rozpočtu,” pripomenul.

Mesto plánuje vymeniť kompletné verejné osvetlenie aj v súvislosti s pripravovanou rekonštrukciou pešej zóny. Vizuálny typ lámp na pešej zóne by mal korešpondovať aj s lampami, ktoré mesto v budúcnosti nainštaluje na Štefánikovej ulici.

Odbor dopravy a komunálnych služieb rieši aj otázku výmeny klasickej technológie sodíkových žiaroviek za LED diódy na stožiaroch verejného osvetlenia. Ako sme informovali v auguste, v súčasnosti sa testujú LED svietidlá na Bottovej ulici.

Snahou je zaradiť do rozpočtu na rok 2013 zdroje na realizáciu výmeny žiaroviek aspoň v niektorých vybraných lokalitých.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2012 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Na Streleckej svietia nové lampy, rovnaké by mali pribúdať v širšom centre”

 1. 1
  michal.neo says:

  Krasne, krasne, krasne a X krát krásne!!! Avšak neodpustim si otázku dokedy??? Vsetci si vieme predstavit skoré polepenie lámp od chlapcov z taxi služieb… A čo na to mesto?

 2. 2
  papula says:

  Naozaj pekne, len pokracujte dalej.

 3. 3
  5ulo says:

  a nieco podobne by som rad uvital aj na pesej zone, nie tie futuro lampy

 4. 4
  xxx says:

  no ja umrem, vymenili 6ks, slovom šesť kusov a vy tu div od radosti všetkých nevybozkávate…a propo, ten chodník, ktorý osvetľujú sa nedá ani nazvať chodníkom, tak je zničený. A lavičky? Ešte z čias Zápotockého……A pritom je to centrum mesta.

 5. 5

  Lampy vyzerajú super, technológia je pokroková – to je paráda. Čo ma, ale desí je veta: “Dnes však s určitosťou nevieme povedať, koľko takýchto lámp a kde pribudnú. Závisí od finančných možností mestského rozpočtu..” Tu sa odzrkadľuje jeden z najväčších problémov Trnavy a to je absencia jasného strednodobého konceptu (o dlhodobom tu nemá zmysel hovoriť). Fakt, že dnes “nemám peniaze” neznamená, že nemôžem mať pripravený plán postupnej renovácie verejeného osvetlenia v centre. Nikde nie je napísané, že to má mať absolútnu nemennú podobu. A toto sa netýka iba lámp – postupné nekoncepčné “zliepanie” projektov Trnave rozhodne nepomáha. Nechcem aby to vyznelo negatívne, tak o “technickom stave Ružového parku” radšej zatiaľ pomlčím.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.