reklama

Na Streleckej svietia nové lampy, rovnaké by mali pribúdať v širšom centre

Šesť nových lámp pouličného osvetlenia inštalovalo mesto Trnava v minulých dňoch na Streleckej ulici pri chodníku v dotyku Ružového parku.

Nové osvetlenie dizajnovo korešponduje s lampami inštalovanými napríklad na Kapitulskej ulici. Svetelným zdrojom sú moderné LED diódy.

Podľa slov Mariána Nováka z odboru dopravy a komunálnych služieb v budúcnosti mesto plánuje inštalovať rovnaké lampy aj v iných uliciach širšieho historického centra.


Dnes však s určitosťou nevieme povedať, koľko takýchto lámp a kde pribudnú. Závisí od finančných možností mestského rozpočtu,“ pripomenul.

Mesto plánuje vymeniť kompletné verejné osvetlenie aj v súvislosti s pripravovanou rekonštrukciou pešej zóny. Vizuálny typ lámp na pešej zóne by mal korešpondovať aj s lampami, ktoré mesto v budúcnosti nainštaluje na Štefánikovej ulici.

Odbor dopravy a komunálnych služieb rieši aj otázku výmeny klasickej technológie sodíkových žiaroviek za LED diódy na stožiaroch verejného osvetlenia. Ako sme informovali v auguste, v súčasnosti sa testujú LED svietidlá na Bottovej ulici.

Snahou je zaradiť do rozpočtu na rok 2013 zdroje na realizáciu výmeny žiaroviek aspoň v niektorých vybraných lokalitých.

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2012 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Streleckej svietia nové lampy, rovnaké by mali pribúdať v širšom centre”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.