reklama

Na Bottovej ulici testujú technológiu LED na verejnom osvetlení

V uliciach Trnavy sa objavili prvé svietidlá verejného osvetlenia fungujúce na technológii LED diód. Svietia jasnou bielou farbou a rozdiel v kvalite osvetlenia ulice v porovnaní s klasickými sodíkovými žiarovkami je zrejmý na prvý pohľad.

LED svietidlá inštalovala spoločnosť Siemens, ktorá dlhodobo zabezpečuje prevádzku verejného osvetlenia okrem Trnavy aj v Bratislave, Žiline, Trenčíne či Poprade.

Prvé štyri LED svietidlá sú umiestnené na stožiaroch verejného osvetlenia na Bottovej ulici a osvetľujú priestor križovatky so Študentskou ulicou.
Stará a nová technológia vedľa seba: rozdiel je viditeľný na prvý pohľad

V tejto fáze ide o ukážkovú alebo testovaciu prevádzku LED osvetlenia. Dodávateľská spoločnosť v praxi ukazuje vizuálny rozdiel medzi novou a starou technológiou, a zároveň mestu poskytne reálne zaznamenané údaje o rozdieloch v spotrebe elektrickej energie,“ vysvetlila Gabriela Slamková z odboru dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave.

V prípade ďalšej obnovy a modernizácie verejného osvetlenia v uliciach Trnavy sa tak na základe výsledkov tejto skúšobnej prevádzky bude mestu jednoduchšie rozhodovať, pre akú technológiu sa rozhodne.

LED technológia je v porovnaní s klasickou podstatne šetrnejšia k životnému prostrediu. Jej výhodou v porovnaní s klasickými žiarovkami je približne o 50 až 70% nižšia spotreba, ale aj viacnásobne dlhšia životnosť.

Nespornou výhodou LED svietidiel je aj možnosť používania rôznej intenzity osvetlenia vo večerných a nočných hodinách.

Ulož ako PDF
Napísal 28. augusta 2012 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Bottovej ulici testujú technológiu LED na verejnom osvetlení”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.