reklama

Mesto chce sťahovať nájomníkov z historického domu. Je nebezpečný

Mesto bude pravdepodobne sťahovať nájomníkov z historického domu na Kapitulskej ulici v Trnave. Podľa odborného posudku je objekt v dezolátnom stave, má poškodenú statiku a predstavuje tak riziká.

Odborníci podľa slov vedúceho kancelárie primátora Pavla Tomašoviča neodporúčajú objekt naďalej užívať na bývanie.

Nájomníkom sme ponúkli náhradné ubytovanie. Zatiaľ definitívne nevieme, ako sa k tomuto návrhu postavia, no predbežne to vyzerá tak, že väčšina z nich presťahovanie do iných mestských priestorov akceptuje,“ uviedol Tomašovič.Detailný pohľad na vonkajšiu fasádu napovedá, že historický objekt potrebuje rekonštrukciu ako soľ

V objekte dnes žije šesť rodín, ktoré tam nasťahovali úrady ešte za socializmu. Väčšina z nich je zo sociálne slabších pomerov.

Dom na Kapitulskej patrí do zoznamu približne troch desiatok nehnuteľností, ktoré sa snaží trnavská samospráva už dlhé roky neúspešne predať.

Na rekonštrukciu peniaze nemáme, preto sa mesto už dávnejšie rozhodlo, že historické domy sa radšej pokúsi predať, ako by mali ďalej chátrať,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2012 15:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto chce sťahovať nájomníkov z historického domu. Je nebezpečný”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.