reklama

Mestské nájomné byty ničia sami nájomníci

Prideľovanie nájomných bytov žrebovaním v Trnave končí. Mestské zastupiteľstvo v utorok prijalo novelizované znenie Všeobecne záväzného naria­denia (VZN) o nakladaní s nájomnými bytmi na Veternej, Tajovského, Fran­tiškánskej a Coburgovej ulici.
Podmienky k nakladaniu s nájomnými bytmi  na Veternej, Tajovského, Františkánskej a Coburgovej ulici boli stanovené prísnymi krité­riami, ktoré stanovujú, aby mal žiadateľ dostatočný príjem  a bol zamestnaný ku dňu pridelenia bytu. V prípade splnenia podmienok bol žiadateľ zaradený do žrebovania.
Nakoľko prijaté podmienky sa ukázali  z hľadiska ochrany majetku mesta a jeho efektívneho využívania ako nedostačujúce, ako najefektívnejšie riešenie navrhujeme, aby sa zmenili platné VZN o nakladaní s týmito nájomnými bytmi v usta­noveniach, kde sa hovorí o obsadzovaní bytov žrebovaním. Zmena spočíva v tom, že pridelenie nájomných bytov konkrétnym uchádzačom navrhne Bytová komisia MZ po posúdení celkovej situácie uchádzača, vrátane jeho predpokladov pre zodpovedné plnenie povinností vyplývajúcich z nájomnej zmluvy a bytového poriadku,“ uvádza dôvodová správa návrhu zmeny VZN.
Viceprimátor mesta Trnava Vladimír Butko pomerne diplomaticky poznamenal: „Do nových bytových domov sa nasťahovali aj nájomníci, ktorí sa nesprávajú tak, ako sme si predstavovali. Každého záujemcu o nájomý byt budeme preto posudzovať prísnejšie ako doteraz.“
Podľa našich informácií v niektorých bytoch sa ocitli aj takí ľudia, ktorí majú problém prispôsobiť sa štandardnému spôsobu života.
Najvypuklejšie sa problémy prejavujú na Tajovského ulici. Zmenou VZN chce mesto zmierniť finančné straty a predchádzať de­vastácii bytov a prinavrátiť atraktivitu bývania v týchto lokalitách.
„Nechceme, aby nám v nových bytovkách začali horieť ohníky či vyhrávať po nociach gitary,“ naznačil problémy s niektorými nájomníkmi istý poslanec MZ.
Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2010 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.