reklama

Schátralý dom na Hollého ulici je stále na predaj. Za takmer 5 miliónov

Schátralý historický objekt na nároží Hollého a Hviezdoslavovej ulice v Trnave sa jeho súkromný vlastník snaží neúspešne predať už niekoľko rokov.

O dôvodoch, prečo tomu tak je, asi ani netreba dlhšie špekulovať.

Okrem toho, že stavba, ktorá je zapísaná na zozname nehnuteľných Národných kultúrnych pamiatok Pamiatkového úradu Slovenskej republiky, a preto jej obnova podlieha sprísnenému režimu úradov, sa prípadný záujemca o kúpu objektu musí pripraviť aj na rozsiahlu a kompletnú rekonštrukciu.

Nehovoriac o obrovskej finančnej investícii.

Objekt je celkovo vo veľmi zlom technickom stave, má narušenú statiku a spomínam si, že tam bol problém aj so zatápaním pivníc spodnou vodou. Prípadný investor môže počítať s tým, že ho celková obnova bude stáť niekoľko miliónov eur,“ skonštatoval človek, ktorý pred istým časom komunikoval s bývalými vlastníkmi budovy, aby sprostredkoval jej predaj.

Po páde minulého režimu získala dom na Hollého 1 v rámci reštitúcií židovská obec. Približne o tri roky neskôr objekt s plochou zástavby a nádvoria 2300 metrov štvorcových a 6-tisíc metrami úžitkovej plochy kúpil prvý súkromný vlastník.

Neoficiálne sa spomína suma okolo päť miliónov korún. Po ňom prišli ďalší, no nikto z nich sa do renovácie domu nepustil.

Poslední nájomníci opustili dom asi pred štyrmi rokmi a v súčasnosti je prázdny.

Dnes má dom, ktorý Pamiatkový úrad SR zaradil na listinu najvýznamnejších kultúrnych pamiatok, pre jeho súčasného majiteľa hodnotu až tridsaťkrát vyššiu.

Objekt je stále na predaj. Cena je stanovená na 4 milióny eur bez DPH,“ informovala nás zástupkyňa súkromného vlastníka.

Ak k sume za nákup budovy pripočítame predpokladné náklady na jej rekonštrukciu, tak prípadný záujemca môže rátať s investíciou blížiacou sa pokojne až k astronomickej sume 10 miliónov eur.

Ide iste o nádherný dom s lukratívnym pozemkom v historickej časti mesta. Táto nehnuteľnosť určite má svoju hodnotu. Ale len veľmi ťažko sa dnes nájde niekto, kto by bol ochotný investovať také závratné peniaze,“ myslí si niekdajší sprostredkovateľ predaja objektu.

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2012 16:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Schátralý dom na Hollého ulici je stále na predaj. Za takmer 5 miliónov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.