reklama

Prvá takmer štvorkilometorvá časť rekonštrukcie cesty pri Dolných Orešanoch je dokončená

Trnavský samosprávny kraj dokončuje prvú časť komplexnej rekonštrukcie cesty II/502 pri Dolných Orešanoch. Ide o úsek od hranice Bratislavského a Trnavského kraja za obcou Doľany po križovatku v centre Dolných Orešian v dĺžke 3,8 kilometra, ktorý bude sprejazdnený od piatka 1. septembra 2023. V modernizácii župa pokračuje, a to v úseku od centra Dolných Orešian po začiatok obce Horné Orešany, pričom celková dĺžka modernizácie predstavuje 5,7 kilometra.

„Cez leto sme z rozpočtu župy komplexne zrekonštruovali most cez potok Parná v obci Horné Orešany a s obnovou infraštruktúry v trnavskom regióne pokračujeme. Modernizácia cesty v okolí Dolných Orešian napreduje podľa harmonogramu, čoho výsledkom sú skoro 4 kilometre novej a rozšírenej vozovky od centra obce smerom do Bratislavského kraja. Dokončený úsek bude od piatka 1. septembra sprejazdnený pre osobnú aj autobusovú dopravu. Vzhľadom na to, že stavebné práce priebežne pokračujú medzi Dolnými a Hornými Orešanmi, bude nákladná tranzitná doprava i naďalej odklonená,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Cena stavebných prác predstavuje 3,6 milióna eur, župa na tento účel získala nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


Úsek medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi

FOTO: TTSK

TTSK na modernizáciu cesty od hranice s Bratislavským krajom po začiatok obce Horné Orešany plánuje nadviazať ďalším úsekom v dĺžke 4,9 kilometra od Horných Orešian po Smolenice. Kraj v tejto súvislosti podal žiadosť o nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 5 miliónov eur.

Počas prvej etapy modernizácie bolo zrealizované odfrézovanie pôvodných asfaltových vrstiev, rozšírenie vozovky v extraviláne Dolných Orešian, výmena priepustov s úpravou krajníc a hydroosev. Počas uplynulých týždňov boli položené nové asfaltové vrstvy, a tiež zrealizované zvislé a vodorovné dopravné značenie vrátane optických psychologických bŕzd. Zároveň boli osadené zvodidlá a vybudované dve autobusové zastávky.

Počas realizácie druhej etapy bude úsek od križovatky v centre Dolných Orešian po začiatok obce Horné Orešany úplne uzatvorený. Osobná doprava bude odklonená cez Košolnú a Suchú nad Parnou a autobusy budú od 4. septembra 2023 opäť obchádzať rekonštruovaný úsek po miestnej účelovej komunikácii, ktorú upravila Správa a údržba ciest TTSK.

Tranzitná nákladná doprava je počas obidvoch etáp odklonená v Modre smerom na Budmerice, Ružindol a Trnavu.

Dopravná obslužnosť Dolných Orešian prímestskými autobusmi ostáva nezmenená. Cestovné poriadky prímestských autobusových liniek platné od 4.9.2023 premávajúcich cez Dolné Orešany sú dostupné na webovej stránke dopravcu Arriva Trnava.

Zámerom župy je zmodernizovať cestu II/502 až po Vrbové. Modernizáciu ďalších úsekov tejto cesty chce kraj rovnako spolufinancovať z eurofondov.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2023 16:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.