reklama

Príspevok z fondov Európskej únie pôjde aj na rekonštrukciu cesty pri Dolných Orešanoch

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyhodnotilo prvé dve kolá žiadostí o príspevky z fondov EÚ na rekonštrukciu a modernizáciu ciest II. a III. triedy. Schválených bolo 22 projektov na celom Slovensku, z ktorých bude zrekonštruovaných alebo zmodernizovaných 180 kilometrov regionálnych ciest.

V trnavskom regióne poputujú finančné prostriedky na dva projekty.

Medzi podporenými projektmi je modernizácia kilometrového úseku cesty II. triedy č. 499 v Banke, vrátane Krajinského mosta v Piešťanoch.

Schválená výška nenávratného finančnného príspevku je 1,95 milióna eur.

Druhým projektom je rekonštrukcia cesty II. triedy č. 502 pod Malými Karpatmi medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi s dĺžkou 5,4 kilometra (km 39,145 – 44,800), na ktorý je schválených 4,6 milióna eur.

Ilustračné foto

„Každý, kto jazdí autom po Slovensku, vie, že stav mnohých regionálnych ciest nie je dobrý. Kvalitu života na vidieku musíme zlepšovať. V dvoch kolách Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sme schválili 22 kvalitných projektov. Obyvatelia tak budú jazdiť po 180 kilometroch zrekonštruovaných regionálnych ciest,“ uviedla ministerka Gabriela Matečná.

Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásilo MPRV SR v novembri 2016. Zameraná je na zlepšenie dostupnosti k medzinárodnej cestnej sieti TEN-T a cestám I. triedy s dôrazom na rozvoj multimodálneho dopravného systému. Patria sem rekonštrukcie a modernizácie ciest II. a III. triedy a príprava projektovej dokumentácie.

„V prvom kole, ktorého uzávierka bola vo februári 2017, nám bolo doručených celkovo 17 žiadostí o nenávratné finančné prostriedky v celkovej sume 69,83 miliónov eur, ktoré pokryjú zdroje EÚ. Do druhého kola s uzávierkou v máji 2017 prišlo 7 žiadostí v sume 18,7 milióna eur. Podporili sme v oboch kolách spolu 22 projektov,“ upresňuje Marek Mitošinka, generálny riaditeľ sekcie programov regionálneho rozvoja MPRV SR.

Po vyhodnotení prvých dvoch kôl zo sumy 140 miliónov eur ešte stále zostáva k dispozícii takmer 66 miliónov eur. Uzávierka 3. hodnotiaceho kola výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky (ŽoNFP) je 31. augusta 2017. Dôležitá je najmä pripravenosť projektov.

Cieľom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) je prispieť k zlepšeniu kvality života a zabezpečiť udržateľné poskytovanie verejných služieb regiónov, miest a obcí. IROP má šesť prioritných osí: bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, ľahší prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám, mobilizácia kreatívneho potenciálu v regiónoch, zlepšenie kvality života v regiónoch s dôrazom na životné prostredie, miestny rozvoj vedený komunitou a technická pomoc.

Vyhlásených bolo doteraz 20 výziev v celkovej alokácii 934 miliónov eur z fondov Európskej únie.

Cesta II. triedy č. 502 medzi Doľanmi a Dolnými Orešanmi

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2017 14:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.