reklama

V areáli MŠ Limbova mesto renovuje detské ihrisko, na ZŠ Kubinu realizuje bezbariérové úpravy

Odbor investičnej výstavby mestského úradu začína v týchto dňoch realizovať rekonštrukciu detského ihriska v areáli Materskej školy na Limbovej ulici.

„Pribudnú tu dva nové drevené altánky v tvare zastrešenej pergoly s exteriérovou kresliacou tabuľou a počítadlom, nové hracie prvky a mobiliár. Dva pôvodné kovové hracie prvky budú zachované a natreté novým farebným náterom, upravená bude aj nosná konštrukcia na zapustenie trampolíny a do pieskovísk sa nasype nový piesok. Na betónovú plochu bude nalepená gumová dlažba, ktorá má schopnosť tlmiť prípadné pády malých užívateľov ihriska,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.

Súčasťou rekonštrukcie ihriska budú aj sadové úpravy – založenie nového trávnika, výsadba stromov a krov, zálievka, kosba, a podobne. Práce by mali byť ukončené v druhej polovici septembra.

Ilustračné foto: ZŠ na ulici A. Kubinu

Mestská samospráva zabezpečuje počas letných prázdnin realizáciu bezbariérových úprav v areáli Základnej školy na Ulici A. Kubinu.

„Vzhľadom na to, že táto škola je orientovaná na vzdelávanie imobilných detí, cieľom úprav je umožniť im neproblémový pohyb nielen v priestore školy, ale aj prechod na vonkajšie športoviská. Vstupné dvere do budovy budú vybúrané a nahradené novými z plastových profilov. Vybudovaná bude aj rampa, ktorá povedie z pavilónu telocvične na novú asfaltovú plochu, napojenú na pôvodný chodník, ktorý tiež dostane po vyčistení od nesúdržných častí novú povrchovú vrstvu z asfaltu. Blízke okolie dotknuté výstavbou bude po ukončení prác vyčistené a osiate novým trávnikom,“ informuje mesto Trnava.

Rekonštrukcia priestorov bude dokončená koncom augusta.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2011 6:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.