reklama

Mesto vymieňa poškodené strechy na ZŠ Kubinu

Odbor investičnej výstavby začal v pondelok 16. augusta realizovať rekonštrukciu plochých striech na ZŠ A. Kubinu v Trnave. Rekonštruované budú strechy na štyroch pavilónoch.

„Dôvodom rekonštrukcie je nevyhovujúci teplotechnický stav plochých striech a obvodového plášťa, ktorého dôsledkom je vysoká energetická náročnosť pri vykurovaní objektu a narušená tepelná pohoda najmä pri veternom počasí,“ informoval Odbor investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave.

Základná škola na ulici Andreja Kubinu

Zo striech do interiérov školy opakovane zateká, vlhkosť spôsobuje deformáciu rámov okien, vlhké sú aj kúty nad oknami. Voda poškodzuje stropný panel, ktorý stláča rám okna.
„Práve preto je v dvoch pavilónoch potrebné najskôr zrealizovať statické zabezpečenie stropných panelov. Existujúce okná budú vysadené a po ukončení sanácie stropov sa v týchto pavilónoch osadia nové. Výsledkom zateplenie striech školy budú energetické úspory, zlepšenie tepelnej pohody a celkovej mikroklímy v interiéri. Úpravy statiky zamedzia pokračujúcim deformáciám stropného panela.“

Rekonštrukcia ZŠ na ulici A. Kubinu bude ukončená koncom októbra 2010. Mestský rozpočet počíta v tomto roku s investíciou do modernizácie školy vo výške asi 300-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2010 21:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto vymieňa poškodené strechy na ZŠ Kubinu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.