reklama

Na ZŠ A. Kubinu pribudlo bezbariérové ihrisko, zrekonštruovali aj školský areál

Základná škola Andreja Kubinu v Trnave sa dlhodobo snaží vytvárať vhodné podmienky na integráciu žiakov so zdravotným postihnutím, chybami učenia či narušenými komunikačnými schopnosťami.

Tento rok budú k svojmu cieľu opäť o krok bližšie vďaka projektu s názvom Športujeme SPPoločne a bez bariér, ktorý sumou 10 000 eur finančne podporil Nadačný fond Municipality pri Nadácii SPP.

Mesto Trnava na realizáciu projektu vyčlenilo zo svojho rozpočtu 24 883 eur.

Výsledkom spoločného snaženia bude nové bezbariérové ihrisko v školskom areáli, kde si deti so zdravotným znevýhodnením budú môcť so svojimi rovesníkmi zahrať na viacúčelových betónových stoloch napríklad pingpong, vylepšiť svoje basketbalové zručnosti či relaxovať na novej lavičke.

kubinu-ihrisko4
V roku 2O10 vybudovali na ZŠ A. Kubinu aj nové viacúčelové ihrisko

ILUSTRAČNÉ FOTO

Pribudne sem aj nový odpadkový kôš a stojan na bicykle. Areál bude dizajnovo atraktívny a zhotovený na báze drevených materiálov, betónu a kovu. Prvky budú robustné, s dlhou životnosťou a rozložené tak, aby boli prístupné pre deti a mládež so zdravotným postihnutím.

Zrekonštruovaný areál poskytne možnosť kvalitne a aktívne využívať svoj voľný čas deťom z celej Trnavy.

Prvýkrát si bezbariérové ihrisko budú môcť mladší Trnavčania vyskúšať v piatok 27. novembra 2015 o 15. hodine. Tešiť sa môžu aj na púšťanie šarkanov, turnaje v pingpongu či kreatívne dielne.

Tento projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a SPP Distribúcia.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2015 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.