reklama

Začína obnova sídliskového dvora na Zátvore. Pribudne detské ihrisko, lavičky aj nové stromy

V stredu 25. marca 2020 sa začnú práce na humanizácii dvora č. 1 na Zátvore, informuje trnavská radnica. Návrh novej podoby tohto priestoru vznikal v spolupráci s obyvateľmi mesta v rámci participatívneho plánovania. Verejnosť mala možnosť vyjadriť svoje predstavy a požiadavky v dotazníku i na verejnom stretnutí organizovanom samosprávou v roku 2017.

Po prieskume verejnej mienky a príprave zadania projektu nasledovalo v ďalšom roku druhé stretnutie s občanmi. Projektantka na ňom predstavila koncept, ktorý mali prítomní možnosť pripomienkovať. Finálna podoba dvora medzi Veternou 19 – 24 a Poštovou 2 – 8 je teda výsledkom spoločnej práce mesta a Trnavčanov.

„Na mieste vznikne nové ihrisko pre deti vo veku do 6 rokov s originálnymi farebnými hernými prvkami. Nebudú chýbať lavičky s operadlami a stôl s lavicamia, tieniaca konštrukcia ani oplotenie. Pribudnú aj spevnené plochy v okolí mobiliáru a dopadové plochy pod hernými prvkami. Nevyhnutnou súčasťou stavebných prác je aj výrub drevín, pribudne tu však 39 nových stromov,“ uvádza mesto Trnava v tlačovej správe.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Hlavným cieľom projektu je kompletne zrevitalizovať obytný priestor, zaviesť opatrenia na zníženie hluku, umiestniť vo vnútrobloku prirodzené krajinné prvky i prvky drobnej architektúry, zazelenať exponované miesta, pričom je samozrejmosťou aj osobitný manažment dažďovej vody.

„Pokiaľ pôjde všetko podľa plánu, práce na humanizácii dvora č. 1 by mali trvať tri mesiace,“ konštatuje trnavská samospráva.

Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 144 000 eur, pričom celková cena realizácie je 157 000 eur.

Za obmedzenia spôsobené výstavbou sa obyvateľom priľahlých bytových domov mesto Trnava vopred ospravedlňuje a ďakuje za pochopenie.

Vizualizácie: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2020 7:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.