reklama

Spojovacia cesta cez lesopark pri Kamennom mlyne je v stavebnom konaní

Spojovacia komunikácia z Kamennej cesty do budúcej IBV Kamenný mlyn, situovaná pod stožiarmi vysokého napätia v priestoroch lesoparku, je v stavebnom konaní.

Detaily hlavného dopravného pripojenia novej obytnej zóny, ktoré vyvolalo nesúhlas a protesty trnavskej verejnosti, prináša zverejnené oznámenie o začatí stavebného konania mestom Trnava, ktoré je špeciálnym stavebným úradom. Investorom je spoločnosť Kamenáč, s.r.o.

Celková šírka komunikácie je 7,5 metra, po oboch krajniciach bude uložená 50 cm prídlažba. Spojovacia cesta bude obojsmerná, dvojpruhová, s povrchom z asfaltobetónu.

Celková dĺžka bude približne 173,5 metra.

cesta-lesopark
Nová cesta pretne chodník vedúci cez lesopark

Po pravej strane komunikácie (pri pohľade od Kamennej cesty) bude vedený chodník pre peších široký 2 metre. Ten sa plynule napojí na chodník vedený popri Kamennej ceste.

Chodník bude mať povrch zo zámkovej dlažby, od cesty bude oddelený vyvýšeným cestným obrubníkom, od zelene zapusteným parkovým, jeho odvodnenie bude zabezpečené sklonom smerom do zelene.

Na začiatku pripojenia spojovacej komunikácie na Kamennú cestu bude riešený bezbariérový priechod pre chodcov s dopojením sa na pôvodný chodník pre peších na druhej strane.

Ako vyvolaná investícia bude súčasťou realizácie stavby aj úprava časti chodníka vedeného stredom lesoparku.

Po zrealizovaní stavby bude vyznačené a osadené vodorovné a zvislé trvalé dopravné značenie.

O IBV Kamenný mlyn

S výstavbou rodinných domov a bytov v obytnej zóne Kamenný mlyn počíta Územný plán mesta Trnava už od roku 1993.
Lokalita je oddelená od sídliska Prednádražie železničnou traťou a ohraničená lesoparkom, záhradkárskou osadou a železničným depom.

Podľa dostupných informácií plánujú developeri rozčelniť obytnú zónu na štyri etapy, počas ktorých by mohlo pribudnúť 410 bytových jednotiek.

V prvej etape, rozdelenej na tri časti A, B, C sa uvažuje s výstavbou 67 rodinných domov (sedem z nich v radovej zástavbe), 18 mestských víl s maximálne tromi bytmi v každej a dvoch polyfunkčných domov s 96 bytmi.
Druhá etapa predbežne počíta s výstavbou piatich mestských víl a 53 rodinnými domami. V rámci 3. etapy chcú postaviť 61 domov a štyri mestské vily.
Napokon štvrtá etapa je predbežne navrhnutá so zámerom výstavby 52 rodinných domov.

Návrh urbanistickej štúdie z roku 1997 s pripojením pri železničnej trati
KM-1997

V roku 2006 sa počítalo s pretnutím lesoparku cestou aj v ďalšej časti
KM-2006-12

Rok 2013
KM-2013

Ulož ako PDF
Napísal 13. augusta 2014 10:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Spojovacia cesta cez lesopark pri Kamennom mlyne je v stavebnom konaní”

 1. 1
  duch svaty says:

  bude novy chodnik zo zamkovej dlazby a dokonca hned vedla cesty, no neber to. Potom ze developeri a mesto nemyslia na ludi ked aj fajnovy chodnicek z nejakej akciovej dlazby spravia…

  Zmena je nevyhnutna, Lepsia Trnava do teho!

 2. 2
  andrea says:

  aka odvaha pred volbami :)

  obcania, prihlaste sa do stavebneho konania a uplatnite svoje namietky a pripomienky k navrhu stavby. mate 7 dni do podania.

  OZ Kamenný mlyn II.etapa – doprava a inž.siete – SO 04 Miestna zberná komunikácia – spojovacia, Kamenáč s.r.o. – http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/57723-14-MH%20vv.pdf

  OZ Kamenný mlyn – západ.prepojenie v rozsahu SO 100 a SO 660, MEFAL Invest s.r.o. http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/54208-14-MH%20%28SP%20Oz_%20VV%20-%20MEFAL%20Invest%2C%20s_r_o_%2C%20spojova%C4%8Dka%20II_%20etapa%29.pdf

 3. 3
 4. 4
  Jana says:

  Treba kompletne vymeniť prestarnutú generáciu politikov a zastaviť rabovanie . Táto rusko hzdskácka mafia, už by tu mala prestať svrbieť toto mesto.

 5. 5
  jozef says:

  mna zaujalo ine: v ten prvej studii z r. 97 (kde cesta cez lesopark este nieje) je hned hore uvedeny aj architekt Doka. Kto mal prsty v studii z r. 2006 a 2013? Podla mna by nebolo na skodu zistit architekta a preco zmenil ten povodny navrh?
  Aj ked samozrejme je nam vsetkym jasne, preco…Len by ma zaujimal vyraz v tvary toho cloveka, ked by to vysvetloval.

 6. 6
  Jano says:

  KDH ?

  sucasny poslanci KDH su ini ” mladici ” hotova geriatria. Mesto spalo za ich vlady 2O rokov a iba pomaly sa prebera k zivotu.

  To, kolko teraz vznika v Trnave obcianskych aktivit a zdruzeni, ako oziva centrum mesta a ludia sa preberaju je logickym vyustenim nicoty a marazmu co tu bola 20 rokov v Trnave.

  Konecne sa to tu nadychava v Trnave a Vy snivate o navrate tych skapacin ?
  to snad nie !
  Aby zopar ludi – rozumej Stefan a jeho partia rozhodovali o vsetkom v meste , ako keby mali patent na rozum. Pritom realita – no coment !

  • 6.1
   jajo says:

   nestrachuj sa o mladost poslancov KDH, kedze sa za svoju matku chysta kandidovat mlady Kralovic, ten im znizi priemer na 60 rokov :-)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.