reklama

Projektu Alžbetin park s tromi bytovkami stojí v ceste územný plán. Investor žiada mesto o zmenu

AKTUALIZOVANÉ 30.apríla 2019 o 14:17 hod.:

Poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Trnava majú v utorok 30. apríla rozhodovať o povolení na spracovanie zmeny v územnom pláne pre projekt obytného komplexu, ktorý chce postaviť investor vo výrobnom areáli na ulici Ferka Urbánka v dotyku Parku Janka Kráľa.

O povolenie na spracovanie zmeny územného plánu žiada mesto Trnava vlastník pozemkov výrobného areálu firmy Peter Vetter s celkovou výmerou takmer 7500 metrov štvorcových.

Pozemky sa nachádzajú v susedstve obchodného centra MAX, Súkromnej strednej odbornej školy Gos a v dotyku Parku Janka Kráľa.

Zámerom investora je postaviť v lokalite obytný súbor s tromi bytovými domami, ktoré sú navrhnuté ako päťpodlažné so šiestym ustúpeným podlažím.


Vizualizácia plánovaného projektu Alžbetin park

Zdroj: Žiadateľ / Mesto Trnava

Ako približuje dôvodová správa k predloženému dokumentu, zámer investora nie je v súlade s územným plánom.

V súčasnosti je areál klasifikovaný ako plocha s funkčným kódom B.03 – plochy a bloky areálovej vybavenosti regionálneho a lokálneho významu.

Žiadateľ potrebuje pre plánovanú investíciu preklasifikovať pozemky na funkčný kód A.06, ktorý umožňuje viacpodlažnú zástavbu bytovými domami s výškovým obmedzením na päť nadzemných podlaží.

Materiál s povolením na zmenu územného plánu bol spracovaný na rokovanie februárového zastupiteľstva, na žiadosť stavebnej komisie a mestskej rady ho prekladateľ dopracoval a v marci opätovne predložil spolu s vypracovanou architektonicko-urbanistickou štúdiou.

„Návrh urbanisticko – architektonickej štúdie overuje možnosť zástavby v zmysle regulatívov A – 06, akceptuje a dopĺňa zeleň Parku J. Kráľa a rešpektuje koncepciu cyklotrás v zmysle spracovanej dokumentácie obnovy parku. Štúdia rieši výstavbu troch obytných domov s piatimi podlažiami a šiestym ustúpeným podlažím. Parkovanie je riešené v suteréne, na teréne minimum. Na prízemí je navrhovaná čiastočne aj vybavenosť,“ konštatuje Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRaK) Mestského úradu v Trnave.

OÚRaK v dôvodovej správe materiálu vyjadril odporúčanie schváliť povolenie na zmenu územného plánu na bytovú výstavbu, „avšak s výškovým obmedzením s ohľadom na okolitú zástavbu na 5 nadzemných podlaží“.

Mestská rada mesta Trnava postúpila materiál na rokovanie MZ mesta Trnava bez odporúčania niektorej z alternatív – teda povoliť či nepovoliť žiadateľovi spracovanie zmeny v územnom pláne.

V prípade povolenia spracovania zmien mestským zastupiteľstvom bude obstaraný návrh, predložený na verejnoprávne prerokovanie v zmysle stavebného zákona. K návrhu sa vyjadria dotknuté orgány, organizácie, právnické či fyzické osoby.

Súbežne bude prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie (SEA).

Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska od Okresného úradu, odboru výstavby a bytovej politiky, bude materiál opätovne predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva na jeho schválenie.

AKTUALIZÁCIA:

Poslanci na zasadnutí v utorok 30. apríla väčšinou hlasov súhlasili s povolením na spracovanie zmien územného plánu, podporili aj návrh poslanca Hrica z Lepšej Trnavy na zvýšenie maximálnej možnej výšky obytných domov v porovnaní so stanoviskom OÚRaK na 5 + 1 podlažie. Povolenie podporilo 20 poslancov, proti boli šiesti a jeden sa zdržal.


Vizualizácia plánovaného projektu Alžbetin park

Zdroj: Žiadateľ / Mesto Trnava

Foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2019 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projektu Alžbetin park s tromi bytovkami stojí v ceste územný plán. Investor žiada mesto o zmenu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.