reklama

Projekt bytového domu Alžbetin park na ulici Ferka Urbánka je v posudzovacom procese, so zámerom sa môže zoznámiť verejnosť

Projekt bytového domu Alžbetin park v Trnave je aktuálne v posudzovacom procese. V rámci toho môže do zámeru investora nahliadnuť či doručiť úradom svoje stanovisko aj verejnosť.

Alžbetin park má vzniknúť na ulic Ferka Urbánka, v susedstve obchodného centra MAX, Súkromnej strednej odbornej školy Gos a v dotyku Parku Janka Kráľa na pozemkoch výrobného areálu firmy Peter Vetter s celkovou výmerou takmer 7500 metrov štvorcových.

Z predloženého zámeru vyplýva, že stavebné práce plánuje investor rozbehnúť v poslednom štvrťroku 2022, bytový dom má byť dokončený o dva roky neskôr.

Vizualizácia: Emostav, s.r.o.

Plánovaná bytovka má mať štyri nadzemné podlažia a jedno situované v suteréne.

V bytovom dome sa má nachádzať 79 bytov, 39 z nich je dvojizbových, ostatné sú riešené ako trojizbové.

Parkovacie plochy sú dimenzované pre 109 áut, z nich 88 v podzemnej garáži.

„Riešenie dopravy je založené na využití jestvujúcej komunikácie na ulici Ferka Urbánka, čím sa zachová dnešný charakter dopravy. Stavba je lokalizovaná s dôrazom na eliminovanie pohybu užívateľov stavby pomocou automobilov. Veľká väčšina občianskej vybavenosti je v pešej dostupnosti okolo navrhovanej stavby – škola, škôlka a detské ihrisko, obchodné centrum, železničná stanica, autobusová stanica,“ pripomína navrhovateľ.

Projekt počíta so sadovníckymi úpravami na ploche 4600 metrov štvorcových, na streche budovy s výmerou vyše 1 650 m2 má byť založená extenzívna vegetačná strecha.

Predpokladané investičné náklady sú stanovené na 5 miliónov eur.

Projekt Alžbetin park si vyžiadal aj zmenu územného plánu, ktorú podporili poslanci mestského zastupiteľstva v apríli 2019.

Do posudzovaného zámeru môže nahliadnuť verejnosť od 14. júna do 4. júla 2022 počas stránkových hodín na Mestskom úrade v Trnave, Odbore územného rozvoja a koncepcií, po predchádzajúcom dohodnutí termínu.


Vyznačené územie, na ktorom má vzniknúť bytový dom

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2022 12:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.