reklama

Pre nový zámer výstavby štadióna bude mesto upravovať územný plán

Mesto Trnava plánuje zmeniť platný Územný plán v dvoch lokalitách. Pre zámer slovenského investora vybudovať v Trnave nový futbalový štadión je nutné prispôsobiť Územný plán centrálnej mestskej zóny pripravovanému projektu.
Drobnú zmenu chce mesto zasadiť aj do územného plánu v lokalite Medziháj, ktorá je definovaná ako zóna pre šport, rekreáciu a cestovný ruch.

Povolenie na spracovanie týchto zmien v územnom pláne budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva v utorok 25. októbra.

Územie v centre Trnavy, ktorého sa plánovaná zmena dotýka

„Zmeny v územných plánoch ÚPN a CMZ boli realizované v roku 2008 na základe podkladov od švajčiarskeho investora, ktorý od zámeru ustúpil. V súčasnosti však je zámerom mesta realizovať prestavbu štadióna v pôvodnom mieste, s prístavbou obchodných priestorov prepojených do parkoviska pri amfiteátri a nezasahovať do plochy pri nákupnom centre Billa. Predmetom zmeny ÚPN bude stanovenie nových hmotovopriestorových regulatívov a limitov zástavby, formulovanie základných zásad funkčného usporiadania a etapizácie výstavby v lokalite Štadióna A. Malatinského, parkoviska pri Amfiteátri a priestoru pri Bille. Predmetom zmeny CMZ bude zmena hmotovopriestorových regulatívov a ich spodrobnenie v lokalite Štadióna A. Malatinského,“ konkretizuje dôvodová správa materiálu.

Zmena ÚPN v Medziháji v prípade schválenia zadefinuje plochy pre šport, rekreáciu a cestovný ruch ako verejnosprospešné stavby, pre ktoré okrem iného odpadá aj povinnosť platiť odvody za vyňatie z poľnohospodárskeho pôdneho fondu.

Dotknuté územie v Medziháji

V Medziháji plánoval v minulosti investor postaviť automobilový pretekársky okruh, hotel, byty a športovo – oddychový areál. Istý čas sa v súvislosti s lokalitou medzi Bielym Kostolom a Ružindolom spomína zámer výstavby štandardného 18 – jamkového golfového ihriska.

Ulož ako PDF
Napísal 19. októbra 2011 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.