reklama

V Medziháji má hrať prvé husle nielen okruh, ale aj zeleň, voda a športoviská

Projekt „Nadregionálneho centra športu, oddychu a zábavy Medziháj“ neďaleko Ružindola, zámerom ktorého je vybudovať pri Trnave komplex medzinárodného významu predostrela spoločnosť Development 2 v rámci ďalšieho konania na Obvodný úrad životného prostredia v Trnave, kde sa s ním môžu bližšie zoznámiť obyvatelia mesta i regiónu.
Z predloženého dokumentu je zrejmé, že pôvodné slová investora o atraktívnom zložení aktivít v Medziháji nezostanú len prázdnym mlátením slamy.
Obávajúc sa minimalizácie zelených zón, priestorov pre voľný čas a relax na úkor automobilového okruhu, verejnosť často poukazovala na nevhodnosť zaradenia tohto projektu do tesnej blízkosti obce Ružindol.
Dokument predložený na schvaľovací proces všetkým zákonom určeným inštitúciám a úradom však jasne definuje záujem investora realizovať pri Trnave skutočne kvalitný priestor pre využívanie voľného času, jasne potvrdzuje slová zástupcov spoločnosti o tom, že bezmála 350 hektárov nebude ani zďaleka využívaných len pre účely motošportu.
Desať zón, na ktoré je projekt v Medziháji rozdelený, počíta s umiestnením golfového ihriska, areálu pre kone, skate parku, bikrosovej dráhy a viacerých športových ihrísk. Viac ako tretinu z celej plochy má tvoriť zeleň či vodné plochy.

+ Súvisiace články:

Poslanci schválili budúcu spoluprácu s investorom veľkej oddychovej zóny
Mesto Trnava predáva investorovi pozemky v Medziháji za 400 miliónov korún

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2008 0:56. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.