reklama

Z projektu centra športu, oddychu a zábavy pri Medziháji nič nebude

Tristosedem hektárov pôdy v lokalite Medziháj neďaleko Ružindola zostane aspoň nateraz vo vlastníctve mesta. Obchod so spoločnosťou Development 2, ktorá na začiatku roka 2008 deklarovala záujem postaviť  pri Medziháji „Nadregionálne centrum športu, oddychu a zábavy“, v utorok 19. októbra 2010 definitívne zastavili trnavskí mestskí poslanci.
Zastupitelia odhlasovali zrušenie uznesenia mestského parlamentu z 19. februára 2008 o predaji pozemkov v lokalite Medziháj. Mesto malo za predaj pozemkov zinkasovať takmer 13 miliónov eur (400 mil. Sk).

Mapa a lokalizácia riešeného územia pri Medziháji

Predstavitelia spoločnosti Development 2 deklarovali záujem postaviť pri Trnave kvalitný motoristický okruh, schopný zorganizovať významné podujatia ako sú MotoGP, DTM, FIA WTCC či FIA GT.
Súčasťou projektu v hodnote desiatok miliónov eur malo byť golfové ihrisko, jazdecký areál, skatepark, hotel, multifunkčná hala, wellness centrum, korčuliarsky areál či rezidenčná časť s bytmi. Približne tretinu z viac ako 300 hektárov pozemkov mala tvoriť zeleň.

„Vzhľadom na to, že spoločnosť nevyvíjala žiadnu činnosť, ktorá by viedla k naplneniu cieľa, listom z 13. 11. 2009 dostala žiadosť o stanovisko, či má mesto ešte ďalej rezervovať pozemky pre ich spoločnosť. Listom z 27. 11. 2009 spoločnosť potvrdila pretrvávajúci záujem realizovať investičný zámer na pozemkoch, ale vzhľadom na ekonomickú krízu, ako aj z dôvodu, že podobný investičný zámer bol už v Trnavskom kraji realizovaný, sú pripravení upraviť podnikateľský zámer tak, aby bol ekonomicky realizovateľný a zároveň atraktívny pre región. Na základe kladnej informácie o pretrvávajúcom záujme o realizáciu investície na pozemkoch, mesto očakávalo, že spoločnosť predloží v dohľadnej dobe podklady a dokumenty v zmysle dohody Memoranda o spolupráci. Do dnešného dňa spoločnosť žiadne podklady nepredložila,“ zdôvodňuje návrh na zrušenie uznesenia o predaji pozemkov majetková komisia mestského zastupiteľstva.

Koncom septembra tohto roku prejavila záujem o prenájom 70 hektárov pozemkov pôvodne rezervovaných pre Development 2 spoločnosť Fore Invest. Tá plánuje postaviť pri Medziháji golfové ihrisko. Žiadosťou o prenájme pozemkov pre vybudovanie golfového areálu sa bude mesto zaoberať až po definitívnom ukončení spolupráce s pôvodným žiadateľom o kúpu pozemkov.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2010 0:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z projektu centra športu, oddychu a zábavy pri Medziháji nič nebude”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.