reklama

Pod Bellušovým vodojemom chcú Žilinčania postaviť rodinné domy

Žilinská spoločnosť plánuje v ochrannom pásme vodojemu na sídlisku Vodáreň výstavbu štyroch rodinných domov.

Na vlastných parcelách o rozlohe 8500 metrov štvorcových, ktoré sa nachádzajú v ochrannom pásme vodného zdroja za biznis centrom Aquapolis, a podľa katastra sú vedené ako pozemky využívané pre rastlinnú výrobu, začali v apríli „upratovacie“ práce.

Vlastník vyrúbal ovocné stromy a náletové dreviny a začal s celkovou úpravou pozemkov.


Na mestskom úrade sa nachádza žiadosť spoločnosti zo Žiliny o zmenu územného plánu. Vlastník pozemkov ju zdôvodňuje zámerom, z ktorého vyplýva, že chce postaviť na pozemkoch štyri rodinné domy,“ informoval nás zdroj z mestského úradu v Trnave.

V tesnej blízkosti parciel sa nachádza menšia oddychová zóna hypermarketu Tesco, pozemky priamo susedia so sadom, ktorý patrí Trnavskej vodárenskej spoločnosti a tvorí areál vodojemu.

Súčasný územný plán definuje lokalitu ako územie vodného zdroja, povoľuje tu tiež funkciu lesov, lesoparkov a parkových plôch.

Žiadosť investora podlieha schváleniu mestskej rady a mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2012 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pod Bellušovým vodojemom chcú Žilinčania postaviť rodinné domy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.