reklama

Materská škola Meduška získala prostriedky na obnovu budovy z fondov EÚ

S rozpočtom v celkovej výške 160-tisíc eur odštartovala rekonštrukcia exteriérov budovy Súkromnej materskej školy Meduška v Modranke. Deväťdesiatpäť percent nákladov získala Meduška z prostriedkov Európskej únie.

Do nového školského roka tak budú vstupovať deti do modernizovanej škôlky so zateplenou fasádou, vymenenou strešnou krytinou a novými oknami. Renovácia budovy zvonka tak doplní kompletnú rekonštrukciu interiérov, ktorá sa v objekte uskutočnila pred dvoma rokmi.

Zatepľovanie budovy začalo koncom júla

„Pre stavebné práce bude Meduška po prvý raz vo svojej histórii v priebehu mesiaca august zatvorená. Je to v záujme detí, pretože stavebný ruch by mohol narušiť nielen vyučovací proces, ale aj bezpečnosť,“ zdôvodňuje Ing. Daniela Hirnerová z Medušky.

Končiaci sa školský rok 2010/2011 hodnotia v zariadení ako úspešný. Podarilo sa zaviesť do praxe viaceré nové nápady a aktivity, úspešne sa uchádzať o už spomínané peniaze na projekt rekonštrukcie exteriérov, predstaviteľky Medušky Mgr. Iveta Pavlíková a Daniela Hirnerová sa aktívne podieľali aj na zmene zákona, vďaka ktorej získajú viac prostriedkov zo zdrojov podielových daní na svoju činnosť.

I. Pavlíková (vľavo) a D. Hirnerová v priestoroch rozsiahlej záhrady

Čerešničkou na torte je v Meduške postupná revitalizácia záhrady a inštalácia nových detských prvkov.
„Rozsiahla záhrada bude postupne dopĺňaná o prírodné hracie prvky, pribudnú kríky, stromčeky, štrkové cestičky, ohnisko, kútik so zeleninou. V minulom období sa nám aj s úžasnou pomocou rodičov podarilo záhradu veľmi dôstojne upraviť. V ďalších týždňoch a mesiacoch bude pracovať na jej ďalšom obohacovaní a skrášľovaní,“ doplnila Iveta Pavlíková.

„Do nového školského roka vstúpime s optimizmom a elánom. Máme chuť realizovať ďalšie nové nápady, okrem vynovenej budovy privítame medzi nami nové učiteľky. Veľmi úspešne prebehol aj zápis do nového školského roka. A aj keď sa snažíme vyhovieť všetkým rodičom, z kapacitných dôvodov nemôžeme prijať všetky prihlásené deti,“ hodnotia na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2011 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.