reklama

Materská škola Meduška získala prostriedky na obnovu budovy z fondov EÚ

S rozpočtom v celkovej výške 160-tisíc eur odštartovala rekonštrukcia exteriérov budovy Súkromnej materskej školy Meduška v Modranke. Deväťdesiatpäť percent nákladov získala Meduška z prostriedkov Európskej únie.

Do nového školského roka tak budú vstupovať deti do modernizovanej škôlky so zateplenou fasádou, vymenenou strešnou krytinou a novými oknami. Renovácia budovy zvonka tak doplní kompletnú rekonštrukciu interiérov, ktorá sa v objekte uskutočnila pred dvoma rokmi.

Zatepľovanie budovy začalo koncom júla

„Pre stavebné práce bude Meduška po prvý raz vo svojej histórii v priebehu mesiaca august zatvorená. Je to v záujme detí, pretože stavebný ruch by mohol narušiť nielen vyučovací proces, ale aj bezpečnosť,“ zdôvodňuje Ing. Daniela Hirnerová z Medušky.

Končiaci sa školský rok 2010/2011 hodnotia v zariadení ako úspešný. Podarilo sa zaviesť do praxe viaceré nové nápady a aktivity, úspešne sa uchádzať o už spomínané peniaze na projekt rekonštrukcie exteriérov, predstaviteľky Medušky Mgr. Iveta Pavlíková a Daniela Hirnerová sa aktívne podieľali aj na zmene zákona, vďaka ktorej získajú viac prostriedkov zo zdrojov podielových daní na svoju činnosť.

I. Pavlíková (vľavo) a D. Hirnerová v priestoroch rozsiahlej záhrady

Čerešničkou na torte je v Meduške postupná revitalizácia záhrady a inštalácia nových detských prvkov.
„Rozsiahla záhrada bude postupne dopĺňaná o prírodné hracie prvky, pribudnú kríky, stromčeky, štrkové cestičky, ohnisko, kútik so zeleninou. V minulom období sa nám aj s úžasnou pomocou rodičov podarilo záhradu veľmi dôstojne upraviť. V ďalších týždňoch a mesiacoch bude pracovať na jej ďalšom obohacovaní a skrášľovaní,“ doplnila Iveta Pavlíková.

„Do nového školského roka vstúpime s optimizmom a elánom. Máme chuť realizovať ďalšie nové nápady, okrem vynovenej budovy privítame medzi nami nové učiteľky. Veľmi úspešne prebehol aj zápis do nového školského roka. A aj keď sa snažíme vyhovieť všetkým rodičom, z kapacitných dôvodov nemôžeme prijať všetky prihlásené deti,“ hodnotia na záver.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2011 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.