reklama

Meduška ukončila komplexnú rekonštrukciu budovy v Modranke

Sedem mesiacov trvajúca rekonštrukcia budovy Súkromnej materskej školy Meduška je ukončená.

Celkové investície do mestského objektu v Modranke, ktorý má Meduška v prenájme, predstavovali viac ako 160-tisíc eur. Materská škola uspela so žiadosťou o prefinancovanie projektu zo zdrojov Európskej únie, a preto až 95 percent všetkých nákladov na renováciu budovy získali z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu.

Súčasťou modernizácie exteriérov bolo zateplenie budovy, kompletná výmena strešnej krytiny a všetkých okien. V záhrade pribudli hracie prvky moderného detského ihriska. Pred viac ako dvoma rokmi v Meduške s pomocou mesta komplexne zrenovovali interiérové priestory.

Mali sme šťastie na dodávateľa stavby – spoločnosť CS, s.r.o. Zástupcovia aj pracovníci firmy boli veľmi ústretoví a odviedli kvalitnú prácu,“ hodnotí Daniela Hirnerová zo Súkromnej materskej školy Meduška.

Sme veľmi radi, že náš projekt obnovy bol úspešný a podarilo sa nám zabezpečiť financovanie z externých zdrojov. Samozrejme, museli sme prispieť aj vlastnými peniazmi, prišlo aj na neočakávané výdavky, ale napokon sme to zvládli,“ dopĺňa Iveta Pavlíková.


Meduška pripravila v minulých dňoch symbolickú kolaudáciu, počas ktorej zoznámili viceprimátorov Bystríka Stanka, Kvetoslavu Tibenskú, pracovníkov mestského úradu a ďalších pozvaných hostí s priebehom a výsledkom rekonštrukcie. Súčasťou stretnutia bol aj milý kultúrny program v podobe vystúpenia najstarších škôlkárov z Medušky.

V priebehu jarných mesiacov plánujú v Meduške zamerať pozornosť na pozemok za budovou. „Rozsiahla záhrada bude postupne dopĺňaná o prírodné hracie prvky, pribudnú kríky, stromčeky, štrkové cestičky, ohnisko, kútik so zeleninou. V minulom období sa nám aj s úžasnou pomocou rodičov podarilo záhradu veľmi dôstojne upraviť. V ďalšom období budeme pracovať na jej ďalšom obohacovaní a skrášľovaní,” zoznámili s ďalšími plánmi prítomných hostí Iveta Pavlíková a Daniela Hirnerová.

Ak máte záujem spoznať Medušku zblízka, máte možnosť už v stredu 22. februára od 9. do 17. hodiny v rámci tradičného Dňa otvorených dverí.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2012 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.