reklama

Trnavská univerzita podpísala zmluvu na komplexnú rekonštrukciu strechy objektu Adalbertinum

Trnavská univerzita vybrala na základe výsledkov verejnej súťaže zhotoviteľa komplexnej rekonštrukcie strechy historického objektu Adalbertinum na ulici Jána Hollého v Trnave. Strecha je v havarijnom stave.

Z piatich predložených ponúk vybrala komisia ako najlepšiu ponuku trnavskej stavebnej spoločnosti INVEX.

V zmluve o dielo, ktorú zverejnili 5. augusta 2019, je cena stanovená na 594 744 eur s DPH.

Trnavská univerzita má odovzdať stavenisko do 10 dní po nadobudnutí účinnosti zmluvy, spoločnosť INVEX má začať s prácami do desiatich dní odo dňa protokolárneho odovzdania staveniska.

Stavebné práce má INVEX dokončiť a odovzdať Trnavskej univerzite v lehote do jedného mesiaca od prevzatia staveniska.Budova Adalbertina a pohľad z vtáčej persperktívy

FOTO: archív, mapy.cz

Predmetom investičnej akcie je komplexná rekonštrukcia nosnej časti strešnej konštrukcie a samotnej strešnej krytiny budovy, ktorá je v havarijnom stave.

Stavebné práce sa budú týkať rekonštrukcie strechy celého komplexu Adalbertína – hlavného uličného a dvorového krídla, strechy nad kaplnkou ako i strechy prevýšenej vežovej časti, ktorá je v havarijnom stave, ako aj ňou vyvolaných a súvisiacich stavebných úprav ďalších konštrukcií.

V rámci stavebných úprav prebehne okrem iného oprava pôvodného pamiatkovo chráneného dreveného krovu či obnova povrchu barokových komínových telies reštaurátorským spôsobom.

Podkrovie objektu bude po rekonštrukcii univerzita využívať na študijnú činnosť.

Objekt Adalbertinum je zapísaný v zozname národných kultúrnych pamiatok. Od svojho vzniku v roku 1623 patril ku komplexu univerzitných budov a pôvodne slúžil ako konvikt pre štipendistov a sociálne slabších študentov Trnavskej univerzity. Postaviť ho nechal ostrihomský arcibiskup so sídlom v Trnave a zakladateľ Trnavskej univerzity Peter Pázmány.

Mesto Trnava získalo budovu delimitáciou štátneho majetku v roku 2002. Adalbertinum v nedávnej minulosti slúžilo ako sídlo základnej školy, materskej školy, základnej umeleckej školy, súkromnej ZUŠ či súkromného tanečného konzervatória.

Časť priestorov aj v minulosti využívala Trnavská univerzita. Do jej majetku prešla budova v roku 2017 po rozhodnutí mestského zastupiteľstva z decembra predchádzajúceho roku.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2019 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.