reklama

Radnica sa uchádza o nenávratný príspevok na vybudovanie novej materskej školy na Gorkého ulici

V priestoroch Základnej školy na Gorkého ulici plánuje trnavská radnica postaviť novú materskú školu pre 60 detí. Na spolufinancovanie chce použiť okrem vlastných rozpočtových zdrojov aj prostriedky z nenávratného finančného príspevku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Projekt podporili hlasovaním poslanci na včerajšej shcôdzi mestského zastupiteľstva.

Nová inštitúcia má byť určená na vzdelávanie detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami vo veku 3 – 5 rokov najmä zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovanej rómskej komunity. V rámci tzv. inkluzívneho vzdelávania budú vytvorené podmienky pre plnohodnotné začlenenie detí aj ich rodičov do spoločenského, hospodárskeho a kultúrneho života.

Predpokladané náklady na výstavbu materskej školy sú 1,1 milióna eur, z externých zdrojov môže získať mesto Trnava finančný príspevok vo výške 402-tisíc eur.

Zostávajúce prostriedky použije z vlastného rozpočtu v rokoch 2017 a 2018.

Projekt počíta s vybudovaním novej MŠ s kapacitou 60 detí umiestnených v troch triedach po 20 detí a úpravou areálu školy prostredníctvom vybudovania dvoch detských ihrísk, chodníkov a realizáciou sadových úprav.


Vizualizácia projektu MŠ

Zdroj: Mesto Trnava

Výstavba materskej školy má byť realizovaná na mestských pozemkoch. V tomto priestore sa v súčasnosti nachádza objekt, ktorý bude pred samotnou realizáciou kompletne odstránený.

Doba realizácie výstavby je naplánovaná na obdobie 12 až 14 mesiacov.

Ako vyplýva z vypracovaného projektu, budova bude pozostávať z dvoch nadzemných podlaží.

Na prvom nadzemnom podlaží sa bude nachádzať herňa, spálňa s hygienickými priestormi, sklad didaktických pomôcok, kuchynka pre výdaj stravy, kancelária, miestnosť pre výučbu krúžkovej činnosti, telocvičňa, šatňa, WC, technická miestnosť a spojovacia chodba so ZŠ.

Na druhom nadzemnom podlaží sú navrhnuté dve samostatné herne, spálňa s hygienickými priestormi, sklady pre didaktické pomôcky, kuchynka pre výdaj stravy a denná miestnosť pre personál.

Detské ihriská sú navrhnuté dve. Jedno pre malé deti v tesnej blízkosti MŠ a druhé pre väčšie deti vo východnej časti areálu ZŠ. Ihriská budú od areálu oddelené a vybavené hracími prvkami.

V prípade schválenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok sa uskutoční verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa diela.

Zámer má vydané právoplatné stavebné povolenie z novembra 2016.


Súčasný stav priestorov

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2017 7:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica sa uchádza o nenávratný príspevok na vybudovanie novej materskej školy na Gorkého ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.