reklama

Pre projekt humanizácie vnútrobloku na Okružnej ulici sa bude mesto uchádzať o nenávratný finančný príspevok

Trnavská radnica verí, že viacero investičných projektov sa jej podarí spolufinancovať prostredníctvom európskych peňazí. Aj preto sa plánuje zapojiť do niekoľkých výziev ministerstiev, prostredníctvom ktorých chce získať nenávratné finančné príspevky.

Jedným so zámerov, s ktorými sa má mesto Trnava uchádzať o nenávratný finančný príspevok z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, je projekt Humanizácia obytného priestoru Vodáreň, dvor č. 2 na Okružnej ulici.

Výzva z ministerstva pôdohospodárstva je určená pre projekty s cieľom zlepšenia environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry a adaptáciou urbanizovaného prostredia na zmenu klímy, ako aj zavádzaním systémových prvkov znižovania znečistenia ovzdušia a hluku.

Súhlas s predložením žiadosti o príspevok a s päťpercentnou finančnou spoluúčasťou mesta schvaľuje mestské zastupiteľstvo.


Vizualizácia projektu obnovy vnútrobloku na Okružnej ulici

Riešené územie vnútrobloku Vodáreň, dvor č. 2 je súčasťou dvora bytových domov Okružná ulica č. 7-17.

Navrhované úpravy územia pozostávajú z vybudovania chodníkov pre peších, športových a rekreačných plôch. Súčasťou riešenia spevnených plôch a novej úpravy zelene je odvodnenie dažďových vôd.

Návrh vnútrobloku počíta s plochami pre všetky vekové kategórie. V rámci spevnených plôch sa pri prvkoch pre deti (pieskovisku, balančnej zostave hojdačke a šmykľavke) navrhuje povrch z liatej gumy. Šmykľávka pre menšie deti bude zapustená do svahu, čím sa využije terénne prevýšenie valu.

Na vale sa ako prístup umiestni terénne schodisko z pestrofarebných betónových dielov s čiastočným sedením. Pokračovaním prvkov v juhozápadnej časti riešeného územia je drevená pergola s dvomi zostavami stolovania.

Priestor je možné v budúcnosti doplniť grilom, v návrhu sa počíta so spevnenou plochou na osadenie. V navrhovanom území sa nachádza aj plocha s liatej gumy slúžiaca ako bežecká dráha.

Pre súťaživosť je dráha označená vzdialenosťami natretými číslami vzdialeností od 0 do 50m s dobehom po oboch stranách.

Výrazným prvkom v západnej časti je návrh ochladzovacieho vodného prvku, hmlovej fontány.

Pre oddych sú v rámci projektu navrhnuté lavičky na sedenie, rovnomerne rozmiestnené na území. Pri vstupoch do bytového domu sa navrhujú spolu štyri stojiská na bicykle.

Projektované územie vnútrobloku sa následne doplní sadovými úpravami ako výsadba stromov, parkových a lúčnych trávnikov v kombinácii s kombinovanými záhonmi.

Predpokladané investičné náklady sú takmer 374-tisíc eur, v prípade získania prípsevku by mesto hradilo zo svojho rozpočtu len 5 percent celkových nákladov, teda asi 18-tisíc eur.

V prípade získania prostriedkov by sa realizácia uskutočnila v období jari do jesene 2019.

V prípade neschválenia žiadosti o nenávratný finančný príspevok bude mesto financovať z iných zdrojov, či už vlastných alebo externých.

Vnútroblok na Okružnej ulici

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2018 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Pre projekt humanizácie vnútrobloku na Okružnej ulici sa bude mesto uchádzať o nenávratný finančný príspevok”

 1. 1
  Ing. Gabriela Matečná says:

  Bubububu, ale ste sa mi chlapci rozbehli s tými víziami za spoločné peniaze. S pozdravom, Ing. Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

 2. 2
  Zvedavá Elenka says:

  Pani ministerka a akú majú páni komunálni manažéri úspešnosť v získavaní zdrojov? Viete nám to prosím uviesť? Q

 3. 3
  Chip says:

  Dobrá Q Elenka a ja mám pre Teba A ako answer. Moc im to nejde, lebo vieš ten Smer ich má zle zapísaných. Vraj. Som počul.

 4. 4
  dzony says:

  A kde su ti spisovatelia od hlavneho trnavskeho synceka alias surikaty?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.