reklama

Trnava sa bude uchádzať o dotáciu milión eur na projekt inteligentných križovatiek

Mesto Trnava sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok vo výške 1 milión eur na projekt Inteligentné riadenie dopravy – Smart Trnava.

Trnavská samospráva sa chce do výzvy zapojiť žiadosťou o podporu pre projekt Inteligentné riadenie dopravy – Smart Trnava v rámci aktivity podpora budovania inteligentných miest a regiónov prostredníctvom implementácie informačných systémov inteligentného mesta a regiónov.

Predmetom projektu a žiadosti o nenávratný finančný príspevok je prostredníctvom modernej technológie inteligentne riadených križovatiek zefektívniť plynulosť dopravy v meste.

Hlavným zámerom je výmena technológie križovatiek s cieľom, aby križovatky spolu komunikovali.

Ilustračné foto

Mesto Trnava je v prípade získania dotácie povinné zabezpečiť z vlastných zdrojov finančné prostriedky na spolufinancovanie realizovaného projektu vo výške rozdielu celkových oprávnených výdavkov projektu a poskytnutého nenávratného finančného príspevku v súlade s podmienkami poskytnutia pomoci.

Spolufinancovanie projektu je v zmysle podmienok výzvy stanovené na 5 % z celkových oprávnených výdavkov na projekt, čo predstavuje 52 – tisíc eur z rozpočtu mesta.

Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku so zameraním na Moderné technológie vyhlásil Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014-2020 vo február tohto roka.

Výzva je zameraná na zavedenie moderných technológií do procesu vykonávania činností verejnej správy, procesu rozhodovania ako aj služieb, informácií a kontaktu verejnej správy s verejnosťou.

Aktuálne hodnotiace kolo predložených žiadostí bude uzavreté 26. augusta 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2020 8:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.