reklama

Komplexná obnova Námestia SNP v Trnave sa začne už 16. januára, vyžiada si dopravné zmeny

Komplexná obnova Námestia SNP v centre Trnavy sa začne v pondelok 16. januára 2023. Informovala o tom trnavská radnica.

Rekonštrukciu Námestia SNP v širšom centre Trnavy pripravuje radnica už takmer šesť rokov. Predpokladané náklady stanovené na základe projektovej dokumentácie sú 2,8 milióna eur. Obnova bude z veľkej časti hradená aj z eurofondov, Trnava získala na rekonštrukciu námestia 1,84 milióna eur.

Stavebné práce si vyžiadajú zmeny dopravnej situácii, ktoré začnú platiť od začiatku stavebných prác – teda od pondelka 16. januára.

Bližšie informácie o tom, čo rekonštrukcia v tejto lokalite prinesie, sme zverejnili v tomto článku.


Námestie SNP

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Zmeny v doprave platné od 16. januára 2023

Rázusova ulica (pri knižnici) bude obojsmerná, bude však uzavretá pre vozidlá okrem dopravnej obsluhy (t. j. pre zásobovanie, rezidentov, majiteľov objektov, resp. nájomcov a pod.). Na jej konci sa bude dať otočiť, nebude sa na nej parkovať.

Ulica Andreja Žarnova (v časti od budovy polície) bude jednosmerná s vjazdom z Hospodárskej ulice.

Vajanského ulica bude obojsmerná, avšak neprejazdná v smere na Ulicu Dolné Bašty (k City Arene).

Ulica Dolné Bašty bude obojsmerná a prístup na ňu, resp. Orolskú bude možný zo svetelnej križovatky na Hlbokej pri City Arene (okolo amfiteátra).

Prístup na Halenársku, Dolnopotočnú a Paulínsku bude z križovatky na Hlbokej pri City Arene.

Športová ulica zostáva jednosmerná v smere od Paulínskej na Kollárovu.

Parkovať bude možné na parkovisku pri Okresnom úrade, na komunikácii spájajúcej Hospodársku s A. Žarnova (pozdĺž parkoviska pri OÚ), kde vzniká 31 priečnych parkovacích miest, na Vajanského či na Paulínskej ulici.

Samospráva prosí obyvateľov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia počas nevyhnutných obmedzení, ktoré si rekonštrukcia Námestia SNP vyžiada, a ďakuje za pochopenie.


Dopravný režim v okolí Námestia SNP


Vstupy do jednotlivých zón centra mesta od 16. januára 2023

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2023 18:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.