reklama

Trnavská nemocnica po technických problémoch opäť spustila moderný komunikačný systém

Fakultná nemocnica (FN) Trnava 3. apríla 2017 znovu spustila v spolupráci s Krajským operačným strediskom Trnava moderný komunikačný systém MicroMedic Avizo.

Spolupráca bola po prvý raz zahájená v apríli 2014, avšak pre technické problémy ju prerušili.

„Tento systém umožňuje internetovú komunikáciu medzi FN Trnava a Krajským operačným strediskom prostredníctvom dátovej vety, ktorá zabezpečí posun potrebných informácií o zdravotnom stave chorého, počtu zranených, atď., teda zo zásahu každej jednej posádky rýchlej lekárskej pomoci alebo rýchlej zdravotnej pomoci v teréne,“ priblížila Aneta Raciková z FN Trnava.

Vďaka tomu bude mať Fakultná nemocnica Trnava potrebné informácie o každom pacientovi privážanom posádkou RLP alebo RZP do trnavskej nemocnice.


Urgentný príjem vo FN Trnava

Ilustračné foto

„V situácii, keď je ohrozené zdravie a život človeka, je čas veľmi dôležitý a vďaka tomuto systému budú vedieť naši zdravotnícki pracovníci naplánovať kompletný manažment na konkrétneho pacienta. To znamená skompletizovanie lekárskeho tímu za účelom adekvátneho a bezodkladného ošetrenia konkrétneho pacienta alebo pacientov, zabezpečenie dostatočného množstva voľných lôžok pri hromadných udalostiach. Zdravotnícky tím bude mať ešte pred privezením pacienta informáciu o poškodení zdravia, rozsahu a počte zranení,“ vyzdvihol význam prepojenia informačného systému primár urgentného príjmu FN Trnava, Viliam Vadrna.

Ako poznamenal generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan, „Avízo systém prinesie do vzťahu pacient – lekár úplne iný rozmer – lekár čaká na pacienta, nie pacient na lekára. Prínosom tohto systému je nielen skrátenie doby odovzdania pacienta na urgentnom príjme, ale aj času poskytnutia adekvátnej zdravotnej starostlivosti“.

Urgentný príjem v trnavskej fakultnej nemocnici zasahuje veľkú spádovú oblasť.

Okrem pacientov z okresov Trnava a Hlohovec ošetrujú na Urgentnom príjme často aj pacientov z okresov Piešťany, Galanta, Dunajská Streda, Senica či Skalica.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2017 11:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.